Przeżyli razem tyle lat! Złote gody w Płońsku

  • 23.05.2018, 10:11 (aktualizacja 24.05.2018 09:16)
  • Sylwia Sobótka
Przeżyli razem tyle lat! Złote gody w Płońsku fot. Sylwia Sobótka
Doświadczyli razem szczęścia i smutku, zdrowia i choroby, doczekali się dzieci i wnuków, teraz przyszedł czas na podsumowanie 50-ciu lat związku małżeńskiego i wspólne świętowanie. We wtorek, 22 maja w sali kina „Kalejdoskop” w płońskim MCK odbyła się gala złotych godów 21 par małżeńskich.

Uroczystości rozpoczęły się od odnowienia przysięg małżeńskich podczas mszy świętej w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Płońsku. Następnie pary wraz ze swoimi rodzinami i bliskimi udały się do płońskiego kina, gdzie czekały dla nich niespodzianki.

Gości przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Płońsku Agnieszka Szymańska. - Wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Państwa obecność tutaj dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej. Miłość nie jest tylko braniem, lecz także dawaniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem – nigdy zwodzeniem – mówiła Agnieszka Szymańska w ciepłych słowach do zebranych.

Każda z par została odznaczona medalem okolicznościowym nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, które tego dnia   wręczył Burmistrz Andrzej Pietrasik.  

Niespodzianką muzyczną był występ uczniów Szkoły Muzyki i Tańca NUTKA. Uroczystość zakończono poczęstunkiem i tortem.

Złote gody obchodzili: Alina i Włodzimierz Bandurscy, Irena i Zygfryd Bielscy, Marianna i Ryszard Deręgowscy, Daniela i Stanisław Dombrowscy, Halina i Janusz Gortat, Krystyna i Stefan Grzelak, Krystyna i Mieczysław Jeżak, Danuta Drzyzga-Jóźwiak i Jan Jóźwiak, Stanisława i Władysław Kowalscy, Krystyna i Jan Laskowscy, Bogumiła i Karol Nalborscy, Jolanta i Tadeusz Oziemblewscy, Zofia i Waldemar Radeccy, Halina i Eugeniusz Sokolniccy, Barbara i Wiesław Stankowscy, Stanisława i Stanisław Stępkowscy, Barbara i Andrzej Świercz, Maria i Jerzy Tokarscy, Halina i Roman Ulińscy, Henryka i Stanisław Wachowscy, Janina i Kazimierz Zawadzcy, Janina i Jan Żadkiewicz.

 

Sylwia Sobótka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe