Warsztaty „Nauczyciele Nauczycielom" -wiosenne inspiracje-patchwork

  • 11.05.2018, 12:54
  • Admin admin
Warsztaty „Nauczyciele Nauczycielom" -wiosenne inspiracje-patchwork Fot. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku
9 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku, odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Nauczyciele Nauczycielom. Urszula Cisowska i Anna Falczyńska z Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście, poprowadziły zajęcia „Wiosenne inspiracje-patchwork”.

Zaprezentowały tworzenie patchworku, ale na styropianie.  Patchwork, czyli „składanie z kawałków” jest techniką znaną od lat. Można nią wykonać praktycznie wszystko  począwszy od pledów, kołder czy bieżników a na kurtkach czy sukienkach skończywszy. Uczestniczki warsztatów  próbowały tworzyć  patchworkowe obrazy na styropianie. Tworzy się je podobnie, jak klasyczne patchworki, z łatek tkaniny, ale się ich nie zszywa. Styropian należy naciąć w dowolne wzory a następnie brzegi tkaniny wcisnąć w nacięte rowki.  W zależności od umiejętności  twórcy, wzory mogą być drobne, skomplikowane, ale początkujący mogą zacząć od dużych , prostych wzorów.  Technikę tę można potraktować jako hobby jednak  doskonale sprawdza się w szkole, na zajęciach z dziećmi.

Elwira Stolpa

Admin admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe