Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy Załuski”

  • 11.05.2018, 10:57
  • Sylwia Sobótka
Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy Załuski” Fot. SP Kroczewo Na zdjęciu od lewej Emilia Sadocha z SP Kroczewo, Aleksandra Ostrowska z SP Szczytno, Adam Zieliński z SP Kamienica.
W środę, 9 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kroczewie uczniowie rywalizowali w Gminnym Konkursie Ortograficznym „O pióro Wójta Gminy Załuski” . Najlepsza w gminie Załuski okazała się Emilia Sadocha z SP Kroczewo, II miejsce wywalczyła Aleksandra Ostrowska z SP Szczytno, III miejsce zdobył Adam Zieliński z SP Kamienica.

Dyktando napisało dziewięcioro uczniów klas trzecich szkół podstawowych ze Szczytna, Kamienicy oraz Kroczewa  Uczniowie głowili się na tekstem o kuśnierzu łakomczuchu, który nie mógł się zdecydować, czy zjeść drugą porcję obiadku, czy deserku, a i słodkich owoców i cukierków też nigdy nie odmawiał… Uczniowie musieli udowodnić, iż wiedzą kiedy napisać samo „h”, a kiedy „ch”, czy użyć „u” czy „ó” oraz, gdzie poprawnie jest wpisać „ż”, a gdzie „rz”.

Aby czas oczekiwania na wyniki się nie dłużył, rówieśnicy ze szkoły w Kroczewie przygotowali inscenizację na temat zasad ortografii. Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom, a na uczniów czekał słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs ortograficzny przygotowała Anna Szczypińska.

Sylwia Sobótka

Fot. SP Kroczewo

Sylwia Sobótka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe