Koncerty dla przedszkolaków i uczniów "podstawówek"

  • 11.05.2018, 09:53 (aktualizacja 11.05.2018 10:10)
  • Katarzyna Rólka
Koncerty dla przedszkolaków i uczniów "podstawówek" fot. Katarzyna Rólka
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Płońsku organizuje co roku koncerty dla najmłodszych słuchaczy, którymi są przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych.
W środę, 9 maja w godzinach przedpołudniowych najmłodsi słuchacze tj. dzieci z płońskich przedszkoli 1,2,3,4, 5, ,,6",Trampoliny" i ,,Czasu Dziecka" uczestniczyły w dwóch koncertach w PSM. Następnego dnia w czwartek, 10 maja na koncerty przybyły szkoły podstawowe nr 1, 2, 3, 4 oraz szkoła ,,Żywioły". Przez dwa dni aula koncertowa w PSM wypełniona była po brzegi młodymi  płońszczanami, którzy przyszli poznać  nie tylko piękno muzyki, ale także by wzbogacić swoją wiedzę na temat instrumentów muzycznych. Mieli okazję poznać m.in. fortepian, akordeon, klarnet, flet, skrzypce, trąbkę, puzon czy saksofon. To pierwszy, ale ważny krok w ich życiu, aby pokochały muzykę.
 
Podczas koncertów swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali uczniowie płońskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I st w Płońsku : Marta Kamińska, Julia Kowalik, Katarzyna Dryńkowska, Maja Golańczyk, Marcin Najechalski, Jakub Najechalski, Martyna Stankowska, duet - Lidia Kowalik i Sylwia Mękarska, Maciej Maraszek, Ewelina Rasińska, Julia Maciejewska, Mateusz Berent, Marta Sękowska, Zuzanna Michalska, Maja Przedpełska, Rafał Matyjaszek. W trakcie koncertu pierwszego dnia wystąpił także nauczyciel PSM I st. w Płońsku -  Franciszek Kucharski z muzyką na flet. Uczniom akompaniował Łukasz Niedzielski.
Wszystkim dzieciom bardzo podobały się dwudniowe spotkania muzyczne w płońskiej PSM I st., słuchały w skupieniu oraz odpowiadały na pytania związane z instrumentami.
Środowy koncert poprowadziła Anna Koźniewska, zaś czwartkowy Ewa Janicka.
 
Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe