Podsumowanie Akcji "Majówka": 23 kolizje, 3 wypadki, 5 osób rannych

  • 7.05.2018, 10:28 (aktualizacja 07.05.2018 11:05)
  • Admin admin
Podsumowanie Akcji "Majówka": 23 kolizje, 3 wypadki, 5 osób rannych
Każdy długi weekend, szczególnie dla policjantów ruchu drogowego jest czasem intensywnej pracy. Na drogach powiatu płońskiego, podczas długiego majowego weekendu, większa ilość policyjnych patroli dbała o bezpieczeństwo mieszkańców i osób podróżujących.

Funkcjonariusze kontrolowali m.in. prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów, szczególnie tych najmłodszych.

Pomimo licznych apeli policji do kierowców o większą ostrożność i rozwagę w czasie jazdy, a także pomimo częstszych kontroli drogowych, na terenie naszego powiatu doszło do 23 kolizji i 3 wypadku, w wyniku których 5 osób zostało rannych.

Do wszystkich poważniejszych zdarzeń drogowych doszło w piątek, 4 maja. Tego dnia, tuż przed godz. 12:00 na krajowej 50-ce w miejscowości Ciemniewo, na prostym odcinku drogi przed jadące od strony Płońska BMW nagle wtargnął łoś. Pojazd, po uderzeniu w zwierzę, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. 58-letni kierowca tego pojazdu (mieszkaniec Łomianek) i 38-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Od kierowcy pobrano krew do badań.

 Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 14:00 na krajowej 7-ce w miejscowości Przyborowice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letnia warszawianka, jadąc Mini Cooperem  od strony Gdańska w kierunku Warszawy, nagle zjechała na prawą stronę drogi. Auto wpadło do przydrożnego rowu i dachowało. Kierująca wraz z dwojgiem podróżujących z nią dzieci (w wieku 10 i 12 lat), została przewieziona do szpitala. Pobrano od niej krew do badań.
Niespełna godzinę później  w Nowym Naruszewie na skrzyżowaniu z wojewódzką 570-ką, wyjeżdżający z podporządkowanej drogi dostawczy fiat zderzył się z audi.  Fiat pod wpływem uderzenia zepchnięty został na bok drogi i uderzył w betonowy słup od linii telefonicznej, powodując jego złamanie i zakleszczenie w pojeździe pasażera. W wyniku zdarzenia pasażer dostawczaka z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Fiatem kierował 34-latek z pow. wołomińskiego, a audi 52-latek z gm. Naruszewo. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe