100 tysięcy dofinansowania na drogę w Drożdżynie

  • 2.05.2018, 10:46
  • info za sochocin.pl
100 tysięcy dofinansowania na drogę w Drożdżynie
W poniedziałek, 30 kwietnia gmina Sochocin uzyskała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Drożdżyn”. Kwota przyznana przez samorząd województwa mazowieckiego na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych opiewa na 100 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i przedstawiciele sochocińskiej gminy.

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano 312 projektów. W subregionie płockim dofinansowanie trafiło do 28 gmin i powiatów, które zrealizują 32 zadania drogowe, natomiast w subregionie ciechanowskim zrealizowanych zostanie 38 przedsięwzięć drogowych (wsparcie trafiło do 34 gmin i powiatów). Oba subregiony otrzymały łącznie ponad 6 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza. Dzięki tym środkom wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie ok. 70,8 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych (31,7 km w subregionie płockim i 39,1 km w subregionie ciechanowskim).

Dodajmy, że inwestycja w Drożdżynie obejmuje asfaltowanie drogi o długości ponad 1,3 km i szerokości 5 mb.

info za sochocin.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lary
Lary 8.05.2018, 16:35
Kto śmiał zapomnieć o fakcie że umowę podpisali również szyja tej gminy? A szyja jak to szyja kręci głową ile wlezie a ta naiwna myśli że rządzi :-D
Grisa
Grisa 6.05.2018, 11:09
A moze by ci swietnie myslacy panowie i wlodarze mysla cos robic z droga Nowe Miasto --- Plonsk rowy pokopali na dwa metry i po zawodach

Pozostałe