Patriotycznie i muzycznie w Nowym Mieście - Koncert Wiosenny

  • 2.05.2018, 10:37 (aktualizacja 04.05.2018 09:19)
  • Katarzyna Rólka
Patriotycznie i muzycznie w Nowym Mieście - Koncert Wiosenny fot. Katarzyna Rólka
,,Niepodległa w pieśni i inne muzyczne treści” to program Koncertu Wiosennego, który odbył się o godz. 15.00 w Nowym Mieście na Zielonym Rynku. Zgromadził on liczną publiczność, bo było prawdziwie wiosennie, wesoło i patriotycznie.

.

Koncerty nowomiejskie corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Nowego Miasta. Można ,,nacieszyć ucho” znanymi i lubianymi melodiami w wykonaniu młodych wokalistów, którzy pragną zaprezentować swój muzyczny talent .

W tym roku organizatorzy urozmaicili program Koncertu Wiosennego poprzez połączenie pieśni patriotycznych z inną muzyką. Podczas odsłony patriotycznej wystąpili: Kinga Kisiel z Pułtuska prezentując: ,,Opowiedz mi moja Ojczyzno”, ,,Już mi zabrali Wilno” oraz reprezentanci Płońska: Kryspin Dawidko: ,,My pierwsza Brygada”, ,,Szara Piechota” i Gabriela Majtczak: ,,Tango na głos orkiestrę”, ,,Jeszcze jeden głos”.

Młodymi wykonawcami z miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, którzy przedstawili ciekawy muzyczny program były:  Julia Radomska, Marta Słupska, Klaudia Bilińska, Natalia Jakubiak, Wiktoria Serwatka, Wiktoria Romanowska, Natalia Pyrzyńska, Karolina Konopa oraz Lena i Amelia Domareckie.  Wystąpił również zespół ,,Warto Żyć” z Koła Emerytów i Rencistów w Nowym Mieście prezentując ludowy repertuar ,,Czarne oczka” i ,,Pytało dziewczę”. W odsłonie finałowej wystąpili: Kinga Kisiel, Gabriela Majtczak oraz Kryspin Dawidko, który bisował  pięknym utworem ,,Szczęście jest we mnie”.

Na koncercie nie zabrakło wójta Gminy Nowe Miasto – Sławomira Zalewskiego, który serdecznie podziękował artystom za występ oraz publiczności za tak liczne przybycie. W swoim przemówieniu nawiązał też do rysu historycznego naszego kraju, iż 2018 rok jest rokiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i od początku roku również w Gminie Nowe Miasto organizowane są obchody tego święta oraz zaprosił na najbliższą uroczystość, którą jest koncert chóru warszawskiego 27 maja b.r. w głównym rynku Nowego Miasta  rozpoczynający cykl aż do  listopadowych obchodów niepodległościowych.

Liczna frekwencja na majowym koncercie nowomiejskim, to nie tylko zasługa sprzyjającej słonecznej pogody, ale przywiązania mieszkańców do lokalnych wydarzeń kulturalnych. Obecni byli także: Marianna Chybała – radna powiatowa i Marek Caliński – przewodniczący Rady Gminy.

Prowadzącym Koncert Wiosenny był dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Janusz Prokopczyk.

 

 

 

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe