Uważajcie na nową metodę oszustwa - "na wymianę kotła"!

  • 17.04.2018, 11:50
  • RED za mazovia.pl
Uważajcie na nową metodę oszustwa - "na wymianę kotła"! źródło info.elbląg.pl
Zachowajcie szczególną ostrożność przy podpisywaniu umów o wymianę starych kotłów na nowe – w szczególności zawieranych bezpośrednio w domach i przez internet. Ważne, by zapoznać się z treścią dokumentu przed jego podpisaniem!

Działania podejmowane przez urzędy na rzecz walki ze smogiem, mogą zostać wykorzystane przez oszustów, którzy chcą się nielegalnie dorobić, nakłaniając mieszkańców do zakupu pieców, np. podając się za urzędników oferujących wymianę starych urządzeń grzewczych na nowe. Były już oszustwa na wnuczka, na listonosza, na gazownika, na policjanta. Teraz oszuści mogą wykorzystać walkę ze smogiem do nowego rodzaju oszustwa - "na wymianę kotła".

- Należy mieć na uwadze, że urzędy nigdy nie delegują pracowników do sprzedaży kotłów użytkownikom indywidualnym czy firmom, gdyż nie należy to do ich kompetencji. Dlatego w przypadku otrzymania podejrzanej oferty, prosimy o zachowanie wzmożonej czujności i zastosowanie zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z nieznajomymi. Przypominamy, że podczas zakupu kotła, warto upewnić się u sprzedawcy bądź producenta czy posiada on odpowiedni certyfikat i tabliczkę znamionową, a także czy jest on zgodny z wymaganiami ekoprojektu (Ważne! 5 klasa ≠ ekoprojekt). - czytamy w ostrzeżeniu wydanym dziś przez samorząd Województwa Mazowieckiego. 

Również kupując paliwo na opał, mieszkańcy Mazowsza powinni domagać się od sprzedawców dowodu sprzedaży (paragonu lub faktury) oraz certyfikatów/ dokumentów potwierdzających odpowiednie parametry zakupionego towaru.

RED za mazovia.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe