Festiwal Zawodów w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

  • 16.04.2018, 13:28
  • Katarzyna Rólka
Festiwal Zawodów w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 14 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się Dzień Otwarty tzw. „Festiwal Zawodów”. Tego dnia gimnazjaliści mieli możliwość rozmów z przedstawicielami poszczególnych kierunków kształcenia.

Wybór dalszego kierunku kształcenia to ważna rzecz i młodzież w sobotę miała możliwość uczestniczyć w wielu prelekcjach, prezentacjach multimedialnych, skorzystać z porad zaproszonych przedstawicieli firm, czy skorzystać z informacji na ulotkach. Koordynatorami „Festiwalu Zawodów” byli: Edyta Kunkowska, Magdalena Orlikowska i Adrian Dalecki.


Podczas sobotniego Dnia Otwartego gimnazjaliści dowiedzieli się o wielu kierunkach kształcenia m.in. technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik logistyk, technik mechanik, elektryk, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, krawiectwo i o wielu innych zawodach. 


Dużym zainteresowaniem cieszyły się klasy: policyjna i wojskowa. Uczniowie chętni do liceum policyjnego zapoznali się z perspektywami pracy po ukończeniu szkoły, obejrzeli pokaz sztuk walki, uczestniczyli w pokazie technika kryminalistyki, pokazie mierników prędkości czy pokazie teczki pirotechnika. Natomiast dla zainteresowanych klasą wojskową odbył się pokaz sprzętu saperskiego z jednostki wojskowej w Kazuniu, strzelanie z karabinka pneumatycznego oraz pokaz musztry paradnej na boisku w wykonaniu uczniów klas wojskowych.


Kolejnymi kierunkami cieszącym się niemałym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów były technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz. A w gastronomii wiadomo jest barwnie i smacznie. Odbyło się także spotkanie z profesjonalnym kucharzem - Mateuszem Reszczykiem, znanym uczestnikiem niejednego pokazu kulinarnego. Według niego zawód kucharza jest ciężki i wymagający, dosyć trudny, ale są osoby które to kochają i się w tym zawodzie odnajdą. Jedna z uczennic - Weronika w rozmowie z nami już miała sprecyzowane swoje przyszłe plany: „Chciałam się nauczyć gotować, rozwijać pod okiem specjalistów, nauczyć się czegoś nowego, bardzo interesował mnie ten kierunek. Od dawna byłam zainteresowana gotowaniem żeby w przyszłości może otworzyć swój bar czy restaurację”. Gimnazjaliści wychodzili z pracowni uśmiechnięci i ,,najedzeni" również wiedzą i informacjami dotyczącymi zdobywania zawodu kucharz czy technik żywienia i usług gastronomicznych.


Impreza „Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół im. S. Staszica w Płońsku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i zapewne ten dzień przyczyni się do właściwego wyboru przyszłego zawodu wśród wielu młodych ludzi.
 

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe