Uczniowie z Naruszewa spotkali się z malarzem Wojciechem Witkowskim

  • 15.04.2018, 12:53
  • Katarzyna Rólka
Uczniowie z Naruszewa spotkali się z malarzem Wojciechem Witkowskim fot. Katarzyna Rólka
W piątek, 13 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Naruszewie uczniowie spotkali się z malarzem Wojciechem Witkowskim. Od przeszło trzech tygodni trwała tam wystawa sierpeckiego artysty.

Spotkanie malarza z uczniami piątej klasy zorganizowała pani Anna Jarosiewicz - dyrektor Gminnej Biblioteki w Naruszewie. Dzieci przyszły na nie wraz ze swoimi wychowawcami: Wiolettą Zielonką i Anetą Ulicką. Podczas przeszło godzinnego spotkania Wojciech Witkowski podzielił się z młodymi słuchaczami historią swojej drogi artystycznej. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli także wystawę malarza, która wywarła na nich duże wrażenie.


Artysta pochodzi z Sierpca i jak sam o sobie opowiadał zaczął malować od najmłodszych lat, zaś profesjonalnie sztuką malarską zajął się odbywając służbę wojskową. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak przeważnie uprawia malarstwo olejne, akwarelę i pastel. W jego malarstwie można dostrzec takie nurty jak: impresjonizm, ekspresjonizm i koloryzm. Im dłużej maluje tym bardziej krytycznie podchodzi do swoich obrazów. Uczestniczy w wielu plenerach rocznie oraz ma na swoim koncie wiele wystaw w Polsce i za granicą. Nagradzany i wyróżniany w konkursach plastycznych w kategorii dorosłych twórców. Propaguje działalność artystyczną wśród dzieci i młodzieży prowadząc warsztaty dla uzdolnionych plastycznie
W trakcie spotkania uczniowie mogli również zadawać artyście pytania, których było mnóstwo, a na koniec zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe