Piknik biegowy w Leśniczówce Tustań

  • 16.04.2018, 11:07 (aktualizacja 18.04.2018, 08:59)
  • Małgorzata Bieniak-Majkowska
Piknik biegowy w Leśniczówce Tustań fot. Małgorzata Bieniak-Majkowska
Od niedzieli, 15 kwietnia Gmina Naruszewo może pochwalić się kolejnym sukcesem organizacyjnym. Tego dnia odbył się 3. Bieg Wiosny w Leśnictwie Tustań. Wspominając dwie poprzednie edycje biegu pamiętamy jaką gościnnością wykazali się gospodarze. Także tym razem przyjezdni zachwyceni byli piknikową atmosferą, obfitością pysznego jedzenia, oprawą imprezy i niepowtarzalnym rodzinnym klimatem.

Tuż przed rozpoczęciem zmagań biegowych głos zabrała Beata Pierścińska- Wójt Gminy Naruszewo, która podziękowała gościom za przybycie zagrzewając jednocześnie startujących. Przypomniała także, że start odbył się w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zapowiedziała tematyczny występ Koła Emerytów i Rencistów ze Skarszyna. Chwilę później rozpoczęły się zmagania biegaczy na dystansie 2,5 kilometra (wokół leśniczówki). Trasa była na tyle krótka, że wzięły w niej udział całe rodziny wraz z dziećmi jednak na tyle długa by wytrawni zawodnicy mogli się wykazać. Jako pierwszy na mecie pojawił się Rafał Szymborski z Góry a pierwszą kobietą była Katarzyna Mariańska z Radzymina. Zarówno najszybsi jak i ci wolniejsi byli zachwyceni trasą chociaż pogoda tak urzekająca kibiców dała się we znaki w trakcie wysiłku.


Kilkanaście minut po pojawieniu się na mecie ostatniego zawodnika wystartował bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Startujący mieli do pokonania dwa okrążenia po 5 kilometrów. Na półmetku w okolicy wygospodarowanego miasteczka biegowego doping zapewnili kibice a energię wspomagał punkt z wodą. Kamienista trasa wymuszała ostrożność, doszło do kilku drobnych wypadków ale na szczęście skutkowały jedynie lekkimi otarciami. Bieg po raz drugi wygrał Michał Makowski z Ciechanowa a najszybszą kobietą okazała się Aneta Turalska z Sierpca.


W tym roku premierowo wystartował także marsz Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów. Wzięły w nim udział 23 osoby. „Kijkarze” wyruszyli kilka minut po biegaczach wzbudzając sensację pośród kibiców i wolontariuszy którzy zdeklarowali już przyszłoroczny start. Konkurencję wygrał Marcin Radecki z Płocka a spośród kobiet najszybsza była Ewa Tomczak z Ciechanowa.


Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal. Po biegu jak to już zwykle bywa każdy chciał nabrać sił. Zapewnione przez organizatorów nieograniczone ilości wody bardzo w tym pomogły. Do tego wspaniała jarzynowa zupa, żurek, ciasta, ciasteczka i pieczenie kiełbasy nad ogniskiem. Zgodnie z zapowiedzią, umilając oczekiwanie na oficjalne wyniki i dekorację, oprawę już kolejny raz zapewniło Koło Emerytów i Rencistów ze Strzembowa. Pieśni o tematyce patriotycznej, spektakl z nutą nostalgii, dramatu ale i komedii zachwyciły zebranych a owacjom nie było końca.


Nagrody wręczali przedstawiciele współorganizatorów. Na podiach nie zabrakło zawodników z Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku a także wielu gospodarzy jak i gości niemal z całego Mazowsza. Uhonorowano pierwsze trójki wszystkich rywalizacji a także najstarszych uczestników oraz najlepszych biegaczy z Gminy Naruszewo. Całą imprezę uświetnił spiker Janusz Prokopczyk.
Po trzech udanych edycjach śmiało można już mówić o słynnej naruszewskiej gościnności i po raz kolejny wszyscy wyczekiwać będą z niecierpliwością wiosennych biegów w Leśniczówce Tustań.


Organizatorami 3. Biegu Wiosny byli: Gmina Naruszewo, Nadleśnictwo Płońsk, Klub Biegacze im. Piotra Sękowskiego w Płońsku, MBS Bank, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Naruszewo i Nałęczów Zdrój S.A.

 

Małgorzata Bieniak-Majkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe