Płońscy seniorzy wygrali grę „Latający reporterzy”

  • 16.04.2018, 10:45
  • Sylwia Sobótka
Płońscy seniorzy wygrali grę „Latający reporterzy” fot. Sylwia Sobótka
Na piątkowej konferencji prasowej, 13 kwietnia, w siedzibie PZERiI Przewodniczący Rady Seniorów Janusz Rosiak oraz prezes Stowarzyszenia „MANKO” Łukasz Salwarowski zaprezentowali grę planszową, która trafiła w ręce płońskich seniorów. Członkowie PZERiI Płońsk wygrali ją w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie.

Jak podkreślał Łukasz Salwarowski – Gra „Latający reporterzy” została stworzona przez seniorów i z myślą o seniorach Płońsk jest szczególnym miastem. Płońscy emeryci jako pierwsi w Polsce zostali nagrodzeni za program aktywizacji seniorów, ale również Płońsk jako jedno z pierwszych miast wprowadziło Ogólnopolską Kartę Seniora, która działa już w 18 punktach usługowych, a zapewne będzie ich więcej – dodawał prezes Stowarzyszenia.

Gra została wydana w czterech językach: litewskim, rumuńskim, niemieckim i polskim. Gracze wcielają się w podróżujących po świecie dziennikarzy, zwiedzających miasta Europy i przekazujących wiadomości swoim redakcjom. Odpowiadają przy tym na aktualne pytania z zakresu wiedzy o zdrowiu, bezpieczeństwie i mediach. Łukasz Salwarowski przypomniał też, że za 6 miesięcy zostaną wydrukowane kolejne zestawy pytań dla uczestników, po to, by gra nadal mogła zaskakiwać i dostarczać nowej wiedzy. Seniorzy będą sami mogli zgłaszać tematykę nowych pytań.

Janusz Rosiak- Przewodniczący Rady Seniorów i prezes PZERiI Płońsk opowiedział jak gra trafiła do płońszczan. Podkreślał, że będzie ona nowym pomysłem na spędzanie czasu wolnego seniorów, a także będzie pełnić funkcję integracyjną.

Seniorzy po konferencji rozegrali pierwszą partię gry.

 

 

Sylwia Sobótka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe