Spotkanie z Karolem Wójcickim w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku

  • 12.04.2018, 11:21 (aktualizacja 12.04.2018 11:27)
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Płońsku
Spotkanie z Karolem Wójcickim w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku fot. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Płońsku
11 kwietnia w ramach obchodów Dnia Patrona Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku w odwiedził Karol Wójcicki - dziennikarz naukowy, popularyzator astronomii, pasjonat nocnego nieba. Jest to twórca największego w Polsce fanpage „ Z głową w gwiazdach”.

Podczas wykładu pt. „Ciemność dnia, światło nocy” gość opowiedział uczniom o swoich podróżach po świecie w poszukiwaniu nadzwyczajnych zjawisk astronomicznych, a także zademonstrował fascynujące zdjęcia ze tych niezwykłych wędrówek,  jak również  podzielił się ze słuchaczami odczuciami, jakie towarzyszą „łowcom” zórz polarnych i obserwatorom zaćmień Słońca. Wykład został przedstawiony dwukrotnie – dla uczniów klas 4-7 oraz dla młodszych dzieci z klas 1-3.  

Pozwoliło to  uczestnikom tego niecodziennego spotkania odkryć niektóre  „tajemnice nieba”.  Zaciekawieni  odbiorcy uzyskali od dziennikarza odpowiedzi na nurtujące ich pytania, między innymi: „Jakie gazy wpływają na powstanie zorzy polarnej?” czy „Jakie zagrożenie niesie ze sobą oddziaływanie Słońca?” Jednak pytanie chłopca z klasy 5: „ Co jest bardziej intensywnym zjawiskiem, ciemność dnia czy światło nocy ?” - zaskoczyło nawet samego prowadzącego.

Spotkanie z Karolem Wójcickim sprawiło, że uczniowie dostrzegli, iż watro odkrywać to, co jeszcze jest  nieodkryte i poznawać to, co nieznane.

Nadesłała SP nr 2

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Płońsku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe