Złożyli kwiaty i znicze w płońskim „lasku katyńskim”

  • 11.04.2018, 12:55
  • Sylwia Sobótka
Złożyli kwiaty i znicze w płońskim „lasku katyńskim” fot. Sylwia Sobótka
We wtorek, 10 kwietnia w Płońsku uczczono pamięć wydarzeń katyńskich, które rozegrały się 78 lat temu - Zbrodni Katyńskiej oraz 8 lat temu – Katastrofy Smoleńskiej.

Obchody rozpoczęto mszą świętą w kościele parafii św. Michała Archanioła. Następnie ulicami miasta zebrani przeszli do płońskiego „lasku katyńskiego”, by oddać hołd poległym. Te dwie tragiczne rocznice dla narodu polskiego zgromadziły przy Krzyżu Katyńskim wielu płońszczan, przedstawicieli władz powiatu, miasta oraz gmin, kombatantów, poczty sztandarowe, mieszkańców, uczniów.

Wiceburmistrz Teresa Kozera w swoim przemówieniu podkreśliła wagę wydarzeń sprzed 78 lat. - zakłamywanie historii i wykorzystywanie jej do celów politycznych zakończyło się fiaskiem. Prawda o Katyniu, przechowywana i przekazywana w polskich domach z pokolenia na pokolenie przetrwała. –mówiła Teresa Kozera

Starosta Powiatu Płońskiego Andrzej Stolpa przypomniał jak ważna jest jedność, zjednoczenie, szacunek do pokoju i wolności.

Radny RM oraz dyrektor biura poselskiego - Marcin Kośmider odczytał list, który wystosował poseł Maciej Wąsik.

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku odczytali Apel Poległych.

Na zakończenie przedstawiciele władz, szkół, organizacji, poczty sztandarowe i zebrani mieszkańcy złożyli kwiaty i znicze pod Krzyżem Katyńskim oraz zapalono znicz pod dębem pamięci im. śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Sylwia Sobótka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe