Sierż. Krzysztof Grzemiński zdobył 4. złote medale na Mistrzostwach Europy Federacji WPF&PUTS!

  • 11.04.2018, 12:29
  • info za KPP Płońsk
Sierż. Krzysztof Grzemiński zdobył 4. złote medale na Mistrzostwach Europy Federacji  WPF&PUTS!
W dniach 6-8 kwietnia w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Europy Federacji WPF&PUTS pod nazwą: EUROPEAN POWERLIFTING & BENCH PRESS CHAMPION SHIPS Siedlce 2018”. Komendę Powiatową Policji w Płońsku w tych mistrzostwach reprezentował sierż. Krzysztof Grzemiński, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego.

Te zawody z całą pewnością pozostaną na długo w pamięci naszego Mistrza.  W czterech konkurencjach  był najlepszy – zdobył złote medale, a w jednej zajął trzecie miejsce.

Wyrywając 230 kg w dead lift  dało mu to 1 miejsce w kategorii senior 24-32  -100kg,  1 miejsce w kategorii senior 24-32 -100 kg (MPF),  3  miejsce w kategorii Open senior 24-32 . Wyciskanie na ławeczce też było jego domeną:
w Bench Press 175 kg dało mu także 1 miejsce w kategorii senior 24-32 -100kg, oraz  1  miejsce w kategorii senior 24-32 - 100 kg ( MPF) Mlitary Police Fire. Oznacza to, że sierż. Krzysztof Grzemiński posiada 2 aktualne Tytuły Mistrza Europy WPF cywilne i 2 tytuły Mistrza Europy WPF ( MPF ) oraz Tytuł vice mistrza Europy Open Senior Dead Lift wszystkich wag w wieku od 24 do 32 lat.

Sierż. Krzysztof Grzemiński pierwszy raz poszedł na siłownię w 2000r. Zaczynał od małego ciężaru około 30 kg „na klatkę” . Przez następne lata wzmacniał swoją  siłę i wytrzymałość. Kiedy zaczął ćwiczyć na profesjonalnej siłowni w Ciechanowie tj. Galeria Fitness należącej do Szymona Kołeckiego, jego siła już była spora i postanowił pojechać na zawody siłowe typu „wyciskanie sztangi leżąc” za namową kolegów z siłowni. Udział w  pierwszych zawodach w 2016 roku w Brwinowie dało mu 4 miejsce.  Następnie w Mławie zajął 3 miejsce.

Gdy dowiedział się, że są zawody siłowe tego typu służb mundurowych, wziął w nich udział. W Mistrzostwach Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc we Wrocławiu  zajął 14 miejsce w kat. wagowej do 110 kg. Następnie przygotowywał się siłowo i zmienił kategorię  wagową do 100 kg ,po czym  wystartował w zawodach Pucharu Polski Służb Mundurowych w Dzierżoniowie 2017 r. W tych zawodach z wynikiem 170 kg zajął 10 miejsce. Ze względu na kontuzję musiał pauzować pół roku. Po 4 miesięcznym treningu pod okiem kolegi i trenera Mariusza Bartołowicza osiągnął tak znaczące sukcesy. Jak powiedział sierż. Krzysztof Grzemiński, teraz postawił sobie nowe cele do realizacji, do których będzie uparcie dążył, bo jest to jego pasja. Chciałby także pozyskać sponsora, co pozwoliłoby mu na dalszy rozwój kariery.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

KPP w Płońsku

podinsp. Grzegorz Osiński

 

 

info za KPP Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe