Dzielnicowi asp.szt. Daniel Kania i st. sierż. Paweł Brzeziński uratowali życie 26-latka!

  • 10.04.2018, 10:37 (aktualizacja 10.04.2018 10:46)
  • info za KPP Płońsk
Dzielnicowi asp.szt. Daniel Kania i st. sierż. Paweł Brzeziński uratowali życie 26-latka! fot za KPP PŁOŃSK
O krok od tragedii. Dzielnicowi z Załusk, asp.szt. Daniel Kania i st. sierż. Paweł Brzeziński uratowali życie 26-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Wzorowo przeprowadzona akcja policji z Załusk, Płońska i Radomia udaremniła próbę samobójczą mężczyzny.

W minioną niedzielę,8 kwietnia mieszkanka pow. płońskiego, złożyła zawiadomienie o zaginięciu jej 26-letniego męża. Jak wynikało ze zgłoszenia kobiety, mąż pozostawił kartkę – pożegnanie o treści: „kocham was, przepraszam, wybaczcie mi”, a następnie odjechał ich samochodem. Takie słowa dla policjantów były jednoznaczne: mężczyzna postanowił popełnić samobójstwo. Po przyjęciu takiego zgłoszenia, płońscy policjanci podjęli wszelkie możliwe działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu zaginionego i „udaremnienie” popełnienia takiego czynu.

Każda z komórek KPP w Płońsku wykonywała swoje czynności. Płońscy kryminalni wspólnie z policjantami z KWP z/s w Radomiu ustalili, gdzie ewentualnie może przebywać zaginiony. Policjanci z prewencji po ogłoszonym alarmie przez Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku działali już w terenie. Penetrowali wszystkie możliwe miejsca na terenie pow. płockiego i sochaczewskiego, gdzie zaginiony mógł się udać. W trakcie tych działań ustalono, że zaginiony może przebywać nad Wisłą. Wszelkie uzyskane informacje w tej sprawie były przekazywane do Dyżurnego KPP w Płońsku, który koordynował działaniami.

 Wśród policjantów, którzy szukali zaginionego było dwóch dzielnicowych z PP Załuski tj. asp. szt. Daniel Kania i st. sierż. Paweł Brzeziński. To właśnie asp. szt. Daniel Kania znał tereny przyległe do rzeki Wisły. Z chwilą uzyskania szczątkowych informacji o miejscu ewentualnego pobytu zaginionego, bezbłędnie wytypował miejsce, a następnie ze st. sierż. Pawłem Brzezińskim udali się w to miejsce nad Wisłą, na terenie pow. sochaczewskiego. W trakcie penetracji terenu policjanci zobaczyli otwarty pojazd - na wale przeciwpowodziowym przy Wiśle, którym odjechał zaginiony. Policjanci od razu podjęli penetrację pieszo. Po przebiegnięciu kilkuset metrów zauważyli mężczyznę idącego w kierunku rzeki. Ta sytuacja była jeszcze większą motywacją do dalszego biegu do tego mężczyzny, aby uratować mu życie.

Mężczyzna, gdy zobaczył biegnących w jego kierunku policjantów, zagroził, że jeżeli się do niego zbliżą wskoczy do Wisły. Policjanci, wykazując się wielkim profesjonalizmem, podjęli z mężczyzną rozmowę, przez cały czas zbliżając się do niego, kontrolowali sytuację. Widzieli, że mężczyzna  wykazuje objawy osłabienia i podbiegli w ostatniej chwili łapiąc go za ręce aby nie wpadł do koryta rzeki. W trakcie tej czynności mężczyzna stracił przytomność.

Policjanci od razu przystąpili do czynności ratujących życie mężczyzny oraz wezwali karetkę pogotowia, informując na bieżąco swojego dyżurnego. Jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, po kilku minutach mężczyzna odzyskał przytomność i pomimo utrudnionego kontaktu z nim policjanci ustalili jakie zażył medykamenty. Do chwili przybycia na miejsce karetki pogotowia, policjanci monitorowali stan mężczyzny. Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia, dzielnicowi przekazali wszystkie dokonane ustalenia,  w tym jakie środki zażył mężczyzna, a następnie został przewieziony do szpitala w Sochaczewie.

Nie ulega wątpliwości, że dzięki zaangażowaniu i determinacji asp. szt. Daniela Kani i st. sierż. Pawła Brzezińskiego zaginiony żyje.
W miejscu gdzie mężczyzna chciał wskoczyć do Wisły jest oznakowany „czarnym punktem”. Taka postawa dzielnicowych z Posterunku Policji w Załuskach Komendy Powiatowej Policji w Płońsku jest godna naśladowania.

 

KPP w Płońsku

podinsp. Grzegorz Osiński 

 

info za KPP Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe