Podinsp. Robert Olewniczak po 28 latach służby odszedł na emeryturę

  • 9.04.2018, 09:07
  • info za KPP Płońsk
Podinsp. Robert Olewniczak po 28 latach służby odszedł na emeryturę fot. KPP PŁOŃSK
W piątek, 6 kwietnia w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, w związku z odejściem na emeryturę Naczelnika Wydziału Prewencji płońskiej komendy. Podinsp. Robert Olewniczak odszedł ze służby po blisko 28 latach pracy w Policji.

Podinsp. Robert Olewniczak, świeżo upieczony emeryt, służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku w Płońskiej komendzie, która w tamtych czasach była Komendą Rejonową. Od początku swojej pracy  w Policji związany był z pionem prewencji. Od 1994 roku, przez 6 kolejnych lat pracował w Komisariacie Policji w Nowym Mieście, piastując m. in. stanowisko Komendanta Komisariatu. Następnie sprawował funkcje Kierownika Rewiru Dzielnicowych i Zastępcy Naczelnika Sekcji Prewencji. Od 2007 roku pełnił funkcję Naczelnika Sekcji, a po zmianie - Wydziału Prewencji. Przez lata służby wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany. Odznaczony został m. in. Odznakami Zasłużony Policjant i medalem za długoletnią służbę.

W czasie uroczystej zbiórki Komendant Powiatowy Policji w Płońsku mł. insp. Jarosław Brzozowski podziękował odchodzącemu na emeryturę za pełne zaangażowania prawie 28 lat służby, złożył też życzenia pomyślności w życiu osobistym.

Obecny na uroczystości Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego wręczył  podinsp. Robertowi  Olewniczakowi medal przyznany Decyzją Prezydium Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego, za zasługi dla NSZZ Policjantów.

Obowiązki na stanowisku Naczelnika Wydziału Prewencji płońskiej komendy przejął podkom. Robert Górczyński, który od roku sprawował  funkcję Zastępcy Naczelnika Prewencji.

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

info za KPP Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe