MKS Durasan wyrzuca Roberta Adamskiego. Trener odwołuje się od decyzji Zarządu

  • 28.03.2018, 10:59 (aktualizacja 28.03.2018 11:40)
  • Sylwia Sobótka
MKS Durasan wyrzuca Roberta Adamskiego. Trener odwołuje się od decyzji Zarządu Na zdjęciu Robert Adamski.
Ta informacja zszokowała kibiców płońskich lekkoatletów! 26 marca Robert Adamski - trener m.in. odnoszącej sukcesy Zuzi Bronowskiej, poinformował w mediach społecznościowych o tym, iż został usunięty z klubu. 28 marca wystosował odwołanie od decyzji Zarządu Klubu.

Robert Adamski od dawna krytycznie wypowiadał się w lokalnej prasie i mediach społecznościowych o Zarządzie Międzyszkolnego Klubu Sportowego Durasan Płońsk. Trener zarzucał prezesowi, iż nie uczestniczy w życiu klubu. – „Nie zdarzyło się od początku mojej pracy trenerskiej aby osobiście lub ewentualnie telefonicznie przekazał zawodnikom gratulacje, lub zapytał o przygotowania do zawodów czy kontuzje. Jest za to obecny raz na 4 lata na zebraniu klubu.” – mówił w niedawnym wywiadzie (luty 2018) dla tygodnika EXTRA Płońsk Robert Adamski. Również pod adresem zarządu kierował zarzuty o brak należytej dbałości o zawodników, złe zarządzanie, brak jawności i transparentności działań, usunięcie  z klubu zasłużonych zawodników, którzy mieli nawet niewielkie zaległości w opłatach za składki członkowskie.

Publikujemy w całości informację, jaką Robert Adamski zamieścił 26 marca na swoim profilu na Facebooku.

"A więc stało się to, o czym mówiłem w wywiadach dla Extra i TC. Przy pierwszej lepszej okazji usunięto mnie z klubu (zaocznie), powołując się o ironio, na punkt statutu o działaniu na szkodę klubu. Zarząd w składzie: Piotr Kozera, Zbigniew Wiśniewski, Zbigniew Majewski, Andrzej Machaj, Antoni Czapski, Henryka Ciećwierz, Roman Pankowski, Edmund Kriks nie wytłumaczyli się z nieprawidłowości w zarządzaniu klubem, natomiast bez zbędnych ceregieli pozbyli się trenera i prawdopodobnie zawodników, którzy w ostatnich latach stanowili o jego sile. Jak to wytłumaczyć i o czym to świadczy, można się tylko domyślać. Moja rozpaczliwa misja naprawy tej organizacji i namówienia działaczy do transparentnej działalności dobiegła końca. Ale na pewno to nie koniec mojej przygody z pracą trenera i lekkoatletyką w ogóle. W PZPN też kiedyś był Dziurowicz i Kręcina...
Ze sportowym pozdrowieniem z obozu ZKN w Spale."

Trener składa odwołanie

W środę, 28 marca trener płońskich lekkoatletów przesłał do wiadomości dziennikarzy lokalnych odwołanie, jakie złożył do Zarządu Klubu MKS Durasan. Trener nie zgadza się ze stwierdzeniem, iż złamał przepisy statutu i działał na szkodę klubu. Wskazuje, iż Zarząd złamał prawo pracy oraz nie wypłacił mu należności za wykonaną pracę w okresie od stycznia do marca 2018 roku. Oto treść odwołania:


"Odwołanie od decyzji Zarządu Klubu MKS Durasan Płońsk z dnia 23 marca 2018 dotyczącej skreślenia mnie z listy członków klubu

   Nie zgadzam się z decyzją Zarządu Klubu MKS Durasan Płońsk z dnia 23.03.2018, o skreśleniu mnie z listy członków klubu z powodu złamania jakichkolwiek przepisów statutu klubu i tym bardziej działania na szkodę klubu. Stwierdzenie jest bardzo ogólnikowe i kategorycznie proszę o doprecyzowanie tego zarzutu. Jednocześnie oburza mnie fakt podjęcia tej decyzji w sposób zaoczny, bez rozmowy i możliwości przedstawienia swoich zarzutów oraz wysłuchania moich odpowiedzi na Państwa wątpliwoŚci. Nawet osoba sądzona za najpoważniejsze zarzuty złamania prawa ma możliwość obrony. Ja takiej możliwości nie otrzymałem. Dodatkowo oburza mnie równoległy brak reakcji Zarządu na faktyczne działania na szkodę klubu przez innych członków, w tym członków Zarządu Klubu – o czym wielokrotnie informowałem i co według mnie jest faktycznym powodem skreślenia mnie z listy członków Klubu.

Dodatkowo wydana przez Zarząd Klubu MKS Durasan Płońsk decyzja z 23 marca 2018 roku skutkuje złamaniem przepisów Kodeksu Pracy, ponieważ w klubie MKS Durasan Płońsk w roku 2018 jako trener pracuję już od 01 stycznia 2018 roku. Czyli przez niemalże trzy miesiące.  Proszę o wyjaśnienie w tym wypadku sytuacji prawnej w świetle Kodeksu Pracy czy przez te trzy miesiące pracowałem bez ważnej umowy o pracę i czy decyzja Zarządu działa wstecz i jak mają się do tego przepisy prawa i statut klubu?

Proszę o odpowiedź, a także pisemne uzasadnienie decyzji o skreśleniu mnie z listy członków klubu oraz kopię protokołu z posiedzenia Zarządu Klubu w dniu 23 marca 2018 w tym imienny wynik głosowania nad powyższą decyzją. Odpowiedzi oczekuje w ciągu 21 dni.  W innym wypadku podejmę kroki prawne w celu obrony dobrego imienia i wyjaśnienia kwestii pracowniczych."

Będziemy wracać do tego tematu.

 

Sylwia Sobótka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe