Ci kierowcy prędko nie wsiądą "za kółko"...

  • 13.03.2018, 09:46
  • kpp płońsk
Ci kierowcy prędko nie wsiądą "za kółko"... fot.frysztak24.pl
W poniedziałek, 12 marca płońscy policjanci zatrzymali 3 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, osobom, które jechały w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Kierowcy nie dość, że stracili prawo jazdy na 3 miesiące, to zostali też ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy w ciągu jednego dnia zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, którzy jechali w terenie zabudowanym z dużą prędkością, znacznie przekraczając dopuszczalne 50 km/h. Dwie kontrole drogowe „50+” miały miejsce rano na krajowej 60-ce w miejscowości Żukowo Wawrzonki, w przeciągu niespełna godziny. Jako pierwszy skontrolowany został 62-letni mieszkaniec pow. makowskiego, kierowca osobowej hondy. Mężczyzna jechał swoim autem w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Chwilę później w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego vw jadącego z prędkością 119 km/h. Autem kierował 34-latek z Wrocławia.

Kolejnym piratem drogowym zatrzymanym do kontroli przez płońską drogówkę, okazał się być 60-latek z Torunia. Mężczyzna  wieczorem w miejscowości Dzierzążnia na krajowej 10-ce dopuszczalną w terenie zabudowanym  prędkość przekroczył o 55 km/h, jadąc z prędkością 105 km/h.

Wszystkim trzem kierowcom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo nałożyli na nich wysokie,  mandaty i punkty karne.

Przypominamy, że nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których są zabici i ciężko ranni. Zatem kierowco – noga z gazu!

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

kpp płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe