Uczniowie ZS nr 1 wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Hotelu Narvil w Serocku

  • 8.03.2018, 11:23
  • Admin admin
Uczniowie ZS nr 1 wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Hotelu Narvil w Serocku Materiał nadesłany przez komisję ds. promocji przy ZS nr 1 w Płońsku
6 marca uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZS nr 1 w Płońsku wraz z nauczycielami zawodu wzięli udział w,,Dniu dualnego kształcenia w dziale gastronomii Hotelu Narvil w Serocku”.

Po szkoleniu z zasad BHP i HACCP, obowiązujących w zakładzie, uczestnicy zostali zapoznani z układem funkcjonalnym działu oraz z wyposażeniem i organizacją pracy. Następnie, pod czujnym okiem kucharzy, na czele z szefem kuchni p. Adamem Kotomskim, cukierników oraz nauczycieli, przystąpili do poznawania tajników pracy na właściwych stanowiskach. Wspólnie z profesjonalistami uczestnicy warsztatów uczyli się dokonywać obróbki wstępnej nawet mało znanych surowców, przygotowywali wyborne dania, potrawy a przede wszystkim poznawali klimat gastronomii hotelowej.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Po wybornym lunchu w zakładowej kantynie wszyscy mieli możliwość zwiedzić Hotel Narvil. Młodzież obejrzała nowoczesne studio kulinarne restauracji Aruana, poznała zasady obsługi konferencyjnej w kilkunastu nowocześnie wyposażonych salach, zachwyciła się standardem usług, jakie oferuje Hotel Narvil.Uczniowie przyznali, że warto uczyć się zawodu kucharza, który daje ogromne możliwości na rynku pracy a zapotrzebowanie, szczególnie w branży hotelarskiej wciąż rośnie.

Zauroczeni uczniami z Płońska pracownicy Hotelu, ich postawą, zaangażowaniem i wyglądem, złożyli młodzieży zaproszenie do dalszej, stałej współpracy. Zachwyceni warsztatami uczniowie i nauczyciele chętnie przyjęli propozycję.

 

Materiał nadesłany przez komisję ds. promocji przy ZS nr 1 w Płońsku

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe