Gmina Płońsk postawiła na sztukę

  • 6.03.2018, 10:57
  • Katarzyna Rólka
Gmina Płońsk postawiła na sztukę fot. Katarzyna Rólka
Po raz pierwszy na terenie Urzędu Gminy w Płońsku odbywa się wystawa malarstwa. Będzie to malarstwo Wojciecha Adama Witkowskiego z Sierpca.

Malarstwo to piękna sztuka. Ukazuje ona różnorodność zamierzeń twórczych artysty. W przypadku impresjonizmu źródłem efektów kolorystycznych jest gra światła, jego nasilenie i kąt padania.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Pierwszego dnia gość z Sierpca spotkał się z wójtem płońskiej Gminy - Aleksandrem Jarosławskim i sekretarz Gminy - Teresą Giżyńską.

Wojciech Witkowski w swojej sztuce malarskiej podąża właśnie za impresjonizmem. Jest absolwentem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, skończył studia podyplomowe na kierunku: plastyka, historia sztuki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica, jak również absolwent łódzkiej ASP. W sztuce malarskiej posługuje się różnymi technikami m.in. olej, akwarela, pastele. Na uwagę zasługuje fakt, że malarz bardzo propaguje działalność artystyczną wśród dzieci i młodzież prowadząc z nimi warsztaty malarskie. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach zarówno w kraju jak i za granicą.

Teresa Giżyńska sekretarz płońskiej gminy nadmieniła, że pierwszy raz UG gości tak zdolnego artystę i cieszą się, iż mogą poszczycić się taką wystawą, bo jest ona piękna.

Płońska Gmina postawiła na sztukę, co okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

- W Urzędzie Gminy w Płońsku mam wystawę indywidualną po raz pierwszy, wcześniej miałem już wystawę zbiorową w płońskiej "Galerii P". Na wystawie są przedstawione różne tematy i różne techniki. Większość obrazów wykonana jest w technice malarstwa olejnego na płótnie, ale są trzy prace wykonane techniką pasteli suchej. Tematyką obrazów jak widać jest przyroda, ale również konie i martwa natura - powiedział nam Wojciech Witkowski.

Wystawa w płońskiej Gminie potrwa dwa tygodnie i zapewne przyciągnie wielu zwiedzających w tym miejscowe szkoły podstawowe oraz planują zwiedzić ją także szkoły z Lisewa i Siedlina.

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe