Uczniowie poznawali historię "Mazurka Dąbrowskiego"

  • 27.02.2018, 09:31 (aktualizacja 27.02.2018 09:47)
  • SP Nr 3 Płońsk
Uczniowie poznawali historię "Mazurka Dąbrowskiego" zbiory SP Nr 3
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w bieżącym roku szkolnym ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem dla Niepodległej” realizuje szereg działań w ramach „Szkoły Młodych Patriotów”.

 W dniu dzisiejszym zgromadziła się, aby poznać historię   hymnu narodowego i podkreślić jego istotną rolę w życiu każdego Polaka. 26 lutego 1927 roku „Mazurek Dąbrowskiego”  został oficjalnie nazwany polskim hymnem narodowym. „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech” powstała w roku 1797 r. w miasteczku Reggio we Włoszech. Słowa  hymnu były na ustach Polaków pod zaborami, z nim szli do walki z najeźdźcą partyzanci, żołnierze AK i powstańcy warszawscy, hymn nucili więźniowie obozów koncentracyjnych. Obecnie „Mazurek Dąbrowskiego” jest symbolem nie tylko państwa polskiego, ale i narodu, gdyż łączy Polaków, rozsianych po całym świecie.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Od wielu lat, podczas ważnych uroczystości państwowych i szkolnych w płońskiej „Trójce” śpiewane są  wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Z okazji 91 rocznicy ogłoszenia tej pieśni hymnem Polski w strojach uczniów     i nauczycieli dominowały barwy narodowe. Na lekcjach omówiono zasady, którymi powinni kierować się prawdziwi patrioci. Na ich podstawie stworzono Szkolny Kodeks Młodego Patrioty, który będzie przypominać wszystkim, na czym polega współczesna, mądra i odpowiedzialna miłość do Ojczyzny.

Nadesłane przez SP Nr 3 w Płońsku

SP Nr 3 Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe