I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Raciąża

  • 26.02.2018, 14:39
  • Admin admin
 I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Raciąża fot. zbiory organizatorów
W ostatnią sobotę lutego w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu odbył się I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Raciąż.

Gra planszowa, której kolebką były Indie przyciągnęły znaczną liczbę zawodników. Rywalizacja była zacięta. Zawodnicy w różnym wieku prezentowali swe umiejętności, a obserwatorzy podziwiali ich umiejętności i przyglądali się ruchom białych i czarnych bierek.

W turnieju udział wzięło blisko 50 graczy, były to zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli i seniorzy. Przeważali mężczyźni, jednak znalazło się kilka młodych dam, które wykazywały się znajomością gry w szachy. Rozgrywki odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: 8 lat, 10 lat, 12 lat, 18 lat oraz kategoria 19+ czyli Open. Każdy z uczestników wziął udział w siedmiu rundach. Gra odbywała się na czas. Każda z partii musiała się zakończyć w przeciągu 30 minut. Nad poprawnością rozgrywek czuwał sędzia.

Każdy z zawodników dostał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w I Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Raciąż. Zawodnicy, którzy stanęli na podium dostali puchary, a zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymali nagrody rzeczowe. Zawodników dyplomami i nagrodami uhonorowali Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu Artur Adamski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Raciążu Andrzej Staniszewski.

WYNIKI

Kategoria 8 lat

I miejsce – Parólski Adrian

II miejsce – Zacieski Mateusz

III miejsce - Kowalski Michał

Kategoria 10 lat

I miejsce – Lech Stanisław

II miejsce – Wojciechowski Karol

III miejsce – Urbański Bartosz

Kategoria 12 lat

I miejsce – Mossakowski  Jakub

II miejsce – Kącki Stanisław

III miejsce – Peszyński Tymoteusz

Kategoria 18 lat

I miejsce – Maliszewski Michał

II miejsce – Kłoda Tymon

III miejsce – Małachowski Kamil

Kategoria 19+

I miejsce-  Jabłecki Oktawian

II miejsce – Hinczewski Sebastian

III miejsce – Bartmański Stanisław

 

INFO I FOT ZA MCKSiR Raciąż

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe