XIII Charytatywny Bal Ostatkowy im. Jerzego Szymczaka

  • 19.02.2018, 13:46
  • Katarzyna Rólka
XIII Charytatywny Bal Ostatkowy im. Jerzego Szymczaka fot. Katarzyna Rólka
We wtorek, 13 lutego w sali Marco odbył się trzynasty Charytatywny Bal Ostatkowy im. Jerzego Szymczaka. Dochód z balu i aukcji przeprowadzonej podczas zabawy zostanie przeznaczony na sprzęt rehabilitacyjny lub rehabilitację Weroniki Bernard z Cempkowa i dofinansowanie zakupu karetki pogotowia wraz z wyposażeniem dla płońskiego szpitala.

Każdy coroczny bal jest jedyny i niepowtarzalny. W tym roku także było wyjątkowo ze względu na szlachetny jego cel. Zgromadził on 240 uczestników.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

XIII Charytatywny bal ostatkowy otworzyli: Starosta Powiatu Płońskiego i zarazem prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala - Andrzej Stolpa wraz z dyrektorem Szpitala Płońskiego - Pawłem Obermeyerem, wójtem Gminy Płońsk - Aleksandrem Jarosławskim i wójt Gminy Naruszewo - Beatą Pierścińską. W tym roku beneficjentem balu była Gmina Płońsk.

Atrakcją tego balu były pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy z płońskiego Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego ,,Start" pod kierunkiem Anety i Mariusza Pospieszyńskich. Sala rozbrzmiała ,,Walcem wiedeńskim" , ,,Walcem angielskim", ,,Quickstepem", ,,Cha-Chą", ,,Rumbą", ,,Paso Doble" i ,,J'ivem".

Jak wiadomo aukcja to również mocno wyczekiwana atrakcja, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Pod aukcyjny młotek poszły m.in: obraz olejny ,,Kolczyk" - 1200 zł., telefon retro - 1200 zł., obraz akwarela ,,Plac zamkowy" - 700 zł., bukiet kwiatów - 700 zł., pistolet skałkowy (replika) - 600 zł., dieta pudełkowa ,,Dr. House" (tygodniowa) - 500 zł., obraz akrylowy ,,Gitarzystka" - 450 zł. W imieniu Banku Spółdzielczego w Płońsku Prezes Zarządu - Dariusz Konofalski wręczył symboliczny czek dla Towarzystwa Przyjaciół Szpitala na kwotę 1500 zł.

- ,,Bank od wielu lat wspiera wiele lokalnych instytucji samorządowych i użytku publicznego w tym także Szpital Płoński. Takie inicjatywy wpisują się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii działania" - powiedział nam prezes Dariusz Konofalski.

Prowadzącym bal oraz aukcję był Janusz Prokopczyk. Oprawę muzyczną zapewnił zespół ,,Horyzonty", przy której wszyscy uczestnicy świetnie bawili się na parkiecie.

Poprosiliśmy o kilka słów Starostę Powiatu Płońskiego i jednocześnie prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala Andrzeja Stolpę: - ,,Tradycyjnie, w Ostatki odbył się Bal Charytatywny im. J.Szymczaka zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala oraz samorządowców powiatu płońskiego. Tegoroczny bal był już 13 i choć odbył się 13 lutego to nie był pechowy. Podobnie jak w poprzednich latach cieszył się dużym zainteresowaniem i jak zwykle uczestnicy świetnie się bawili. Jeszcze nie mamy dokładnego rozliczenia balu, ale na aukcji zebrano ponad 17.000 zł i myślę, że całkowity dochód z tegorocznego balu przekroczy 25.000 zł. Zostanie on w całości przekazany, w równych częściach, na sprzęt rehabilitacyjny lub rehabilitację Weroniki Bernard z Cempkowa oraz dofinansowanie zakupu karetki pogotowia dla naszego Szpitala. Pragnę serdecznie podziękować Państwu Irenie i Markowi Adamuszewskim właścicielom sali ,,Marco", Panu Robertowi Krysiakowi wraz z zespołem ,,Horyzonty" oraz członkom Zarządu Stowarzyszenia za organizację oraz wszystkim darczyńcom, sponsorom i uczestnikom balu za okazaną hojność. I już teraz zapraszam na następny bal - w Ostatki 2019 roku".

Podsumowując, coroczne Charytatywne Bale Ostatkowe organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala i samorządowców powiatu płońskiego są pełne szlachetności, gdyż angażuje się w nie wiele ludzi dobrej woli. To znana i ceniona impreza stanowiąca jednocześnie doskonałą formę pomocy.

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe