Przyjdź, popytaj, przemyśl i zdecyduj – Targi Edukacyjne

  • 13.02.2018, 10:42 (aktualizacja 13.02.2018 10:55)
  • Admin admin
Przyjdź, popytaj, przemyśl i zdecyduj – Targi Edukacyjne
Targi Edukacyjne organizowane są przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku od siedemnastu lat. Co roku odbywają się z początkiem marca, tym razem będą miały miejsce 2 marca 2018 r. (w piątek) w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Ośrodka przy ul. Sienkiewicza 11. Targi wspierają młodzież w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub pracy a dla wystawców tj. szkół, uczelni oraz instytucji rynku pracy są efektywną formą promocji.

Uczelnie i szkoły oraz instytucje rynku pracy przygotują swoje stoiska informacyjno-promocyjne i zaprezentują swoje oferty.  Wystawcy będą służyli radą i pomocą wszystkim zainteresowanym w godzinach 10-14. Zaprezentują w atrakcyjnej formie różne kierunki dalszego kształcenia. Zaproponują – uczniom ostatnich klas ze szkół średnich i ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego, i nie tylko, ciekawe kierunki kształcenia, przedstawią zasady rekrutacji, poinformują ile wynosi czesne, jaka jest baza dydaktyczna, na jakie dodatkowe bonusy można liczyć rozpoczynając naukę w ich szkole, jak przedstawia się współpraca zagraniczna uczelni i udzielą wielu innych, ważnych informacji o nowoczesnej edukacji i miejscu jej prowadzenia. Bezpośrednia rozmowa z przedstawicielami szkół publicznych i prywatnych w województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego pozwoli ustalić uczniom istotne szczegóły, pomagające w kreowaniu ścieżki kariery. Młodzież  będzie mogła bliżej poznać zupełnie nowe profesje i  możliwości kształcenia lub rozważyć jakiś wariant alternatywny dla dalszej edukacji czy kariery zawodowej. Z tych powodów warto odwiedzić  Targi Edukacyjne w Płońsku, zebrać potrzebne dane i dopytać o szczegóły kontynuowania nauki w wybranej szkole. Targi są także miejscem wymiany informacji i doświadczeń dla  nauczycieli  z różnych szkół.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Ponadto współorganizatorzy poinformują o najbardziej poszukiwanych profesjach na terenie powiatu płońskiego oraz o czynnikach wpływających na wybór dalszej ścieżki kształcenia i zawodu.

 W przeprowadzeniu imprezy aktywnie pomagają partnerzy przedsięwzięcia XVII Targi Edukacyjne.  Są to Starostwo Powiatowe w Płońsku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie, Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płońsku.

Organizatorzy serdecznie zapraszają młodzież i grono pedagogiczne do udziału Targach. Wyrażają nadzieję, że ten krótki czas spotkań w sympatycznej atmosferze będzie efektywnie wykorzystany przez obie strony: szkoły/ uczelnie i uczniowie/przyszli studenci

Małgorzata Najechalska

MODR O/Poświętne

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe