Policjanci z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

  • 9.02.2018, 13:30
  • info za KPP Płońsk
Policjanci z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych policja.pl
Płońscy kryminalni z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie w ostatnim czasie prowadzili działania, których celem było zwalczanie nielegalnego hazardu. W dwóch różnych miejscach na terenie powiatu wspólnie zabezpieczyli 6 automatów do gier. Właścicielom nielegalnych „salonów gier” grozi wysoka kara grzywny lub nawet 3 lata więzienia.

Na przestrzeni ostatnich kilku dni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z płońskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali kilka punktów na terenie pow. płońskiego, w których według ich informacji nielegalnie odbywały się gry hazardowe na automatach. Informacja posiadana przez mundurowych potwierdziła się w dwóch przypadkach. W miniony wtorek po południu w Płońsku z kontenera służącego za salonik gier, stojącego przy jednej z głównych ulic, kryminalni i celnicy zabezpieczyli 3 urządzenia do gier losowych, służące osiągnięciu korzyści finansowej. Kolejne 3 urządzenia zabezpieczyli wczoraj wieczorem w miejscowości Kamienica (gm. Załuski). W tym przypadku urządzenia  umieszczone były w kontenerze stojącym na pustej działce, do którego doprowadzony był tylko prąd.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – Ustawą o Grach Hazardowych- działalność w zakresie gier na automatach może być prowadzona jedynie na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry. Osobom, które organizują gry na automatach bez wymaganej koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia grozi kara grzywny w wysokości 100 tys. zł. od każdego urządzenia. Wysokiej karze administracyjnej podlega również posiadacz lokalu, w którym działa nielegalny „salon gier”.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne wspólne działania.

 

info za KPP Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe