Koncert kolęd w płońskim kościele p. w. św. Ojca Pio

  • 30.01.2018, 09:59
  • Katarzyna Rólka
Koncert kolęd w płońskim kościele p. w. św. Ojca Pio K.Rólka
W niedzielę, 28 stycznia w nowym płońskim kościele p.w. św. Ojca Pio o godz 12.30 odbył się Samorządowo-Parafialny Koncert Kolęd. Kolędy i pastorałki zaprezentowali uczniowie ze szkoły muzyki i tańca „Nutka” w Płońsku.

Choć kończy się styczeń, to w wielu kościołach rozbrzmiewają jeszcze koncerty kolęd. Przypominają one piękny czas, którym było Boże Narodzenie. Jeden z takich koncertów odbył się w płońskim kościele p. w. św. Ojca Pio. Zgromadził on nie tylko przybyłych parafian, ale i zaproszonych gości wśród których byli m.in. Starosta Powiatu Płońskiego - Andrzej Stolpa, Wójt Gminy Płońsk- Aleksander Jarosławski, sekretarz gminy Płońsk - Teresa Giżyńska, przewodniczący Rady Gminy Płońsk- Włodzimierz Kędzik.

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to nowo powstała trzecia parafia w Płońsku. Proboszczem jest ks. Tomasz Markowicz.

W trakcie niedzielnego koncertu można było usłyszeć wiele znanych kolęd i pastorałek takich jak: „Nasza cicha noc”, „Aniołek najładniejszy”, „Święta w nas”, „Cicho, cicho pastuszkowie”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Kolęda dla nieobecnych”, „Pierwsza gwiazdka”, „Kolęda Maryi”, „Przybieżeli do Betlejem”.

- ,,Ten koncert to dla nas początek współpracy z nową parafią. W ten sposób chcemy wesprzeć ją w budowie kościoła i zachęcić ludzi dobrego serca do pomocy i współpracy z parafią, która się tworzy. A wiemy, że wszystko zależy od nas - ludzi. Wspólnie z członkami parafii i księżmi chcieliśmy się pomodlić o pomyślność planów w jej tworzeniu, a ,,Kto śpiewa, dwa razy się modli" (św. Augustyn) - powiedziała nam dyrektor płońskiej szkoły muzyki i tańca „Nutka” Marzena Kunicka.

Niedzielny koncert w wykonaniu uczniów z „Nutki” wypadł niezwykle uroczyście i zgromadził dużo parafian.

 

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe