4. Bieg Powstania Styczniowego w Kucharach Żydowskich

  • 23.01.2018, 12:11
  • Admin admin
4. Bieg Powstania Styczniowego w Kucharach Żydowskich
Ponad dwieście osób wzięło udział w czwartym biegu upamiętniającym kolejną rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Niedzielne zmagania sportowe odbyły się w Kucharach Żydowskich na terenie gminy Sochocin. Podczas tej imprezy, śladem minionych edycji, przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie 11-letniej Ewelinki Grzybowskiej, mieszkanki gminy Czerwińsk nad Wisłą. Udało się zebrać 6.294,92 zł.

- Każdego roku staramy się upamiętnić bohaterstwo powstańców w walce o niepodległość na ziemi płońskiej. Udokumentowano bowiem masowy udział w Powstaniu Styczniowym ludności Idzikowic, Kuchar, Nowego Miasta, czy Kadłubówki – podkreślają organizatorzy biegu, czyli: Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płońsku oraz Leonard Milewski – Radny Rady Powiatu Płońskiego.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy drewniany medal oraz biało-czerwony kotylion za udział w imprezie, natomiast wygrani w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami.

Wszystkie pieniądze ze sprzedaży pakietów startowych oraz zebrane przez wolontariuszy do puszek, zostaną przekazane na pomoc w leczeniu Eweliny.

Nie zabrakło licznych atrakcji, a wśród nich: ognisko z kiełbaskami, wystawy i inscenizacji o tematyce patriotycznej, konkurencji sportowych, degustacji produktów lokalnych, oraz żołnierskiej grochówki z kuchni polowej. Muzycznym akcentem spotkania był występ oktetu „Oktawian” pod dyrekcją Barbary Hijewskiej.

Wyniki biegu:

Dystans 400 m – 1. miejsce - K: Justyna Tomaszewska (z Warszawy); M: Kacper Buczyński (z Naborowa)

Dystans 1000 m – 1. miejsce - K: Agnieszka Oliszewska (z Płońska); M: Piotr Kaniecki (z Ćwiklina)

Dystans 6,3 km – 1. miejsce - K: Aneta Lubińska (z Ciechanowa); M: Mariusz Bińczycki (z Podsmardzewa)

Dystans 6,3 km nording walking – 1. miejsce - K: Monika Matyszczak (z Warszawy); M: Marcin Radomiski (z Płocka)

Gmina Sochocin była jednym z partnerów tego nadzwyczajnego wydarzenia. Natomiast nasza redakcja objęła wydarzenie patronatem medialnym. Jak podkreślają organizatorzy – bieg nie mógłby się odbyć bez współpracy licznych partnerów i sponsorów. Dziękują zarówno lokalnym samorządom, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, jak i wszystkim prywatnym przedsiębiorcom, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do tego by to wydarzenie było sukcesem sportowym, ale również charytatywnym. - Dziękujemy wszystkim, których wymieniliśmy podczas niedzielnego spotkania w Kucharach Żydowskich, ale także tym, których być może nie wyczytaliśmy – podkreślają organizatorzy.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny bieg w Kucharach.

PP

fot. Kamil Wojciechowski / gmina Sochocin

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe