Darmowa książka dla każdego maluszka w gminie Sochocin

  • 9.01.2018, 11:01
  • Admin admin
Darmowa książka dla każdego maluszka w gminie Sochocin
Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie rozpoczęła akcję pt. „POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO”- darmowa książka dla każdego maluszka w Gminie Sochocin!

Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie 1 stycznia rozpoczęła akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych pt. „POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO”. W ramach tego przedsięwzięcia każdy rodzic nowo narodzonego maluszka, podczas złożenia wniosku o świadczenie z tytułu urodzenia dziecka tzw. „becikowego”, otrzyma kartę upominkową do zrealizowania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sochocinie.


W ramach karty otrzyma bezpłatnie wyjątkową publikację pt. „PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA” wraz z broszurą informacyjną z propozycjami odpowiednich lektur dla swoich pociech, z podziałem na wiek. Aby maluszkom miło się słuchało, w przygotowanym zestawie czeka na nich również mały pluszowy miś. Publikacja „PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA” jest stworzona przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” jest to bardzo wartościowy materiał edukacyjny. Zawiera zabawnie ilustrowane wiersze dla najmłodszych, które uczą słownictwa i objaśniają dziecku świat. Poza tekstami dla dzieci znajdują się tu również informacje dla rodziców na temat korzyści z czytania i wskazówki dotyczące mądrego wychowania dziecka.


Celem akcji jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu od urodzenia. Bezpieczna więź z rodzicami jest podstawą zdrowego rozwoju, a dobra znajomość języka to klucz do sukcesu w szkole i w życiu. 


Głównym sponsorem akcji jest Firma Elanders Polska Sp. z.o.o, która sfinansowała zakup książek. Patronat medialny nad akcją objęa gazeta www.Extra-Płońsk.pl. 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe