Kierowco, dziś policja prowadzi akcje "Alkohol i narkotyki"

  • 8.01.2018, 11:45 (aktualizacja 10.01.2018 10:05)
  • info za KPP Płońsk
Kierowco, dziś policja prowadzi akcje "Alkohol i narkotyki"
W poniedziałek (08.01.2018r.) policjanci płońskiej drogówki na drogach pow. płońskiego będą prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki". Celem cyklicznie powtarzanej alkcji jest kontrola stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących pojazdami i eliminacja z ruchu nietrzeźwych.

W poniedziałek płońscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania "Alkohol i Narkotyki", ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami na "podwójnym gazie".  

Pomimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal zdarzają się kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę „po alkoholu" oraz po zażyciu  innych substancji. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Dlatego apelujemy, o zdecydowaną reakcję, gdy ktoś widzi, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.  Nie czekajmy na tragedię.  Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.
info za KPP Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe