Orszak Trzech Króli z wiernymi z trzech parafii

  • 8.01.2018, 10:01
  • Admin admin
Orszak Trzech Króli z wiernymi z trzech parafii
Ulicami Płońska po raz piąty przeszedł barwny korowód wiernych z Trzema Królami na czele. Jednak wyjątkowo po raz pierwszy organizatorem była parafia św. Ojca Pio.

Święto Trzech Króli obchodzone 6 stycznia to jedno z najradośniejszych świąt kościelnych. Płońsk śladem innych miast Polski przyłączył się do tradycji organizowania orszaku.

Po Mszy Świętej w kościele św. Ojca Pio znajdującej się na skraju Płońska i Szerominka wierni wraz z proboszczami i duchownymi płońskich parafii ruszyli w kierunku kościoła pw. Św. M.M. Kolbe. Orszak prowadziła bryczka konna, w której siedzieli Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Za bryczką asysta konna, a za nimi mieszkańcy Płońska i okolicy w koronach na głowach, z flagami, balonami i z kolędą na ustach.

Trasa liczyła około 2 kilometry. Liczba wiernych biorących udział zwiększała się z każdym przystankiem, wierni dołączali do orszaku na ulicach miasta. Pierwszym przystankiem był postój na gorący barszcz czerwony. Na kolejnym przystanku dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 zaprezentowały, krótką scenkę walki dobra ze złem. Oczywiście nie mogło być inaczej – anioły zwalczyły zło i pokonały grupę diabłów. Na drodze kolędników pojawili się również aniołowie – aktorzy z warszawskiego teatru, z przepiękną scenką pantomimy. Ostatnim finałowym przystankiem był teren parafii św. M.M. Kolbe. Tam wierni otrzymali błogosławieństwo.

Sylwia Sobótka

Fot. Sylwia Sobótka

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe