„Bóg się rodzi, moc truchleje” - Jasełka w "trójce"

  • 22.12.2017, 10:33
  • info za SP 3
„Bóg się rodzi, moc truchleje” - Jasełka w "trójce" SP NR 3
„Bóg się rodzi, moc truchleje” to hasło tegorocznych jasełek bożonarodzeniowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.

W swojej treści odeszły one od tradycyjnych scen z Maryją i Józefem, pastuszkami i królami. Uczniowie z klasy IVb i VIa wcielili się w role aniołów  i diabłów ukazując walkę dobra ze złem- nieba i piekła. Starcie zakończyło się wynikiem  „ Jeden – Zero dla Nieba”.  W przedstawieniu ukazana została dynamiczna wymiana dobrych i złych czynów przeplatana kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chór szkolny oraz demoniczną muzyką diabłów. Uświetniając to wyjątkowe widowisko dzieci uczestniczące w innowacji pedagogicznej, prowadzonej przez panią Danutę Krysiak, zatańczyły taniec aniołów, a uczeń klasy IIc Adam Sybicki zagrał  na perkusji kolędę pt. „Gdy się Chrystus rodzi”. 

Nad stworzeniem tego wyjątkowego przedstawienia czuwały panie uczące religii - Aldona Gutowska i Monika Mączyńska, natomiast oprawą muzyczną zajął się pan Mariusz Gajewski.  Na zakończenie tej pełnej emocji uroczystości zabrała głos pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która przekazała słowa podziękowania za przygotowanie uroczystości.                          

info za SP nr 3                                                                              

info za SP 3
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
plonszczanin
plonszczanin 24.12.2017, 10:59
Tresura Todzi osiągnęła nowy poziom

Pozostałe