Ruszył konkurs dla nauczycieli "Lekcje o Mazowszu"

  • 20.12.2017, 09:40
  • info za mazovia.pl
Ruszył konkurs dla nauczycieli "Lekcje o Mazowszu"
Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także inne osoby związane z oświatą i kulturą Mazowsza, do drugiej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariuszy zajęć z edukacji regionalnej, które mają podnieść wśród młodzieży świadomość o Mazowszu, regionie czerpiącym inspiracje do rozwoju ze swojej bogatej historii i dziedzictwa kulturowego.

W tym roku szkolnym – „Roku dla Niepodległej”, tematem inspirującym będzie 100‑lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Oczekujemy na różnorodne ujęcia problematyki konkursowej nie tylko w perspektywie historycznej, ale również geograficznej, historycznej, antropologicznej, urbanistyczno-architektonicznej, ekologicznej, ekonomicznej, psychologicznej, socjologicznej. Scenariusze mają nawiązywać do tematyki niepodległościowej, ale powinny być przedstawione w sposób uniwersalny, który umożliwi ich wykorzystanie także w latach następnych.

Zależy nam na propozycjach zajęć z zastosowaniem innowacyjnych metod nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem gier edukacyjnych.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w pakietach edukacyjnych, które otrzymają wszystkie mazowieckie szkoły i biblioteki, a autorzy najciekawszych zostaną nagrodzeni. Mamy nadzieję, że będą one stanowić zachętę dla nauczycieli i uczniów do lepszego poznania Mazowsza.

Przed przystąpieniem do pracy nad scenariuszem polecamy lekturę:

  • książki „Mazowsze” autorstwa J. Choińskiej-Miki, M. Kuleszy, K. Miki i W. Morawskiego wydanej w 2011 r. na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Publikacja zawiera informacje, które mogą stanowić kanwę do scenariuszy.
  • Mazowieckiego Kwartalnika Edukacyjnego „Meritum” – nr 3/2017 “Gamifikacja w edukacji”

Termin nadsyłania prac upływa 28 lutego 2018 r. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.mazovia.pl

info za mazovia.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe