Pracujemy nad nową Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2023-2027 dla obszaru LGD-Przyjazne Mazowsze

  • 22.07.2022, 16:58 (aktualizacja 05.08.2022, 17:59)
Pracujemy nad nową Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2023-2027 dla obszaru… Fot. zbiory LGD-PM Płońsk
Serdecznie zapraszamy mieszkańców obszaru LGD-PM do dalszych konsultacji dotyczących nowej LSR na lata 2023-2027. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ubiegamy się o ponad 9 mln zł na realizację inwestycji i inicjatyw lokalnej społeczności.

Identyfikujemy potencjał i wyznaczamy najważniejsze kierunki rozwoju. Na przełomie maja i czerwca 2022 r. przy udziale mieszkańców naszego obszaru i przy wsparciu zespołu LGD-PM, ekspertów oraz lokalnych liderów w 12 gminach (11 gmin powiatu płońskiego oraz Gmina Staroźreby) zorganizowano spotkania konsultacyjne. Warsztaty obejmowały analizę mocnych i słabych stron oraz zagrożeń i szans zewnętrznych (analiza SWOT), problemów, potrzeb rozwojowych i potencjału obszaru LGD-PM, określenie celów i przedsięwzięć do realizacji na etapie wdrażania strategii oraz rezultatów jej wdrożenia.

Po zakończeniu konsultacji społecznych zostanie sporządzony raport z konsultacji, w którym zaprezentujemy analizę wniosków z konsultacji. Raport zostanie zaprezentowany podczas otwartej debaty we wrześniu, podczas której zostaną wypracowane kierunki i cele oraz przedsięwzięcia nowej strategii.

Proces konsultacji jest otwarty,  ważne jest aby podział środków w budżecie strategii jak najlepiej odpowiadał potrzebom mieszkańców, odpowiednio do możliwości i założeń Programu Leader.

Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dalszych konsultacjach społecznych poprzez zgłaszanie uwag i pomysłów lub wypełnienie ankiety znajdującej się na stronie internetowej www. lgdpm.pl w informacji Zakończyliśmy proces konsultacji społecznych w 12 gminach….

Do konsultacji zapraszamy  członków społeczności lokalnych, przedsiębiorców, rolników, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne, lokalnych liderów.

Materiały ze spotkań znajdują się w na stronie internetowej www.lgdpm.pl w zakładce Wsparcie przygotowawcze 2022.

Swoje uwagi i pomysły można również zgłaszać telefonicznie (nr tel. 23 661-31-61) lub mailowo ([email protected])

Dla pierwszych 10 osób, które wezmą udział w konsultacjach (telefonicznie lub mailowo) czekają drobne upominki.

 

INFO I FOT. ZA LGD-PM PŁOŃSK

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe