Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Tygodnika Extra Płońsk

  • 19.06.2022, 11:26 (aktualizacja 19.09.2022, 15:55)
Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Tygodnika Extra Płońsk Fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 18 czerwca 2022 roku na akwenie ,,Rutki” w Płońsku odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar tygodnika Extra Płońsk. Nasza gazeta przyznała także statuetki ,,Super Wędkarza 2021”.

Metoda spławikowa to jedna z najstarszych metod wędkarstwa. W tej metodzie, najważniejszy jest spławik. który pełni rolę sygnalizatora brania. Każdy wędkarz uwielbia wpatrywać się w wodę i w wystającą z niej antenkę spławika. Branie wędkarze rozpoznają właśnie po zachowaniu się spławika. Najczęściej spotykanym ruchem jest po prostu jego zatonięcie .Tą metodą można poławiać wszystkie gatunki ryb spokojnego żeru oraz drapieżniki.

W sobotę  na płońskich ,,Rutkach” wzięło udział 16 wędkarzy, jak również obecny był prezes płońskiego Koła Wędkarskiego – Jerzy Krajewski. Zawody wędkarskie trwały w godz. 8.00-11.00. Po weryfikacji  komisji wyłoniono zwycięzców. Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczała przedstawicielka Extra Płońska, redaktor Katarzyna Rólka.

1 miejsce – Bartosz Januszewski

2 miejsce – Emil Śladowski

3 miejsce – Paweł Majkowski

Przyznano także dyplomy Jakubowi Milewskiemu i Zygmuntowi Śladowskiemu.

Ponadto nasza gazeta Extra Płońsk  przyznała  również dwie statuetki i dyplomy ,,Super Wędkarz 2021”.

,,Super Wędkarzami 2021” zostali:

- Andrzej Sochocki za wyjątkowe osiągnięcie w wędkarstwie i złowieniu okazu karpia o wadze 22 kg na akwenie ,,Rutki” w Płońsku.

- Mieczysław Cholaś za wyjątkowe osiągnięcie w wędkarstwie i złowienie okazu karpia sazana w dniu 23.05.2021 roku na akwenie ,,Rutki” w Płońsku.

Wszystkim uczestnikom podczas zawodów dopisywał dobry humor. Gratulujemy zwycięzcom!.

 

KATARZYNA  RÓLKA

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe