Nowe Miasto pomaga ukraińskim uchodźcom

  • 11.03.2022, 10:02 (aktualizacja 20.03.2022, 16:44)
Nowe  Miasto pomaga ukraińskim uchodźcom grafika Nowe Miasto
Szanowni Państwo, 14 rodzin z terenu Miasta i Gminy Nowe Miasto przyjęło pod swoje dachy 50 uchodźców wojennych z Ukrainy. Wśród nich jest 28 dzieci (najmłodsze ma 3 miesiące), 21 kobiet (w tym jedna kobieta w ciąży) i jeden mężczyzna.

Są to informacje przez nas codziennie weryfikowane, bowiem jesteśmy całodobowo w stałym kontakcie z ich polskimi opiekunami.

Obok trwającej już ogólnej zbiórki na rzecz uchodźców wojennych przebywających na terenie Miasta i Gminy Nowe Miasto https://www.facebook.com/photo?fbid=394080699190593&set=a.299866181945379 równolegle rozpoczynamy kolejną zbiórkę darów, także skierowaną do uchodźców przebywających na terenie Miasta i Gminy Nowe Miasto, lecz już w oparciu o ich indywidualne, konkretne potrzeby.

- Część osób bezpośrednio udzielających opieki uchodźcom przekazała nam najpilniejsze potrzeby. Zatem podajemy niżej miejsca zakwaterowania uchodźców i kontakty do ich polskich opiekunów.

- Jeżeli ktoś z Państwa może wspomóc te osoby, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt na podane numery telefonów. Dzięki temu pomoc będzie trafiała bezpośrednio do potrzebujących ludzi, bez zbędnej biurokracji i zbędnego tracenia czasu.

Zachęcamy do solidarności z uchodźcami wojennymi, ale także z mieszkańcami naszego miasta i gminy - naszymi sąsiadami - którzy przyjęli pod swoje dachy te osoby, a tym samym również ogromną odpowiedzialność. Szacunek…

 

Bardzo prosimy również o udostępnianie naszych informacji – w ten sposób oczywiście również pomagamy

Z wyrazami szacunku

Zespół Koordynujący Pomoc Uchodźcom z Ukrainy

1.Miszewo B, tel.:  600786307. Zgłaszane potrzeby: papier toaletowy, mydło, ręcznik papierowy, proszek do prania lub kapsułki, olej do smażenia, szampon do włosów dla dzieci w wieku 8 i 12 lat.

2.Nowe Miasto, tel.: 608511504. Zgłaszane potrzeby: mleczko do prania kolorów Lovela (dla niemowląt), żele pod prysznic, mydło w płynie, szampony, pasty do zębów dla dorosłych, proszek do prania kolorów i białego, płyn do płukania.

3.Nowe Miasto, tel.: 602708357. Zgłaszane potrzeby: suchy prowiant (żywność o przedłużonym terminie do spożycia), jedzenie oraz ubranka dla rocznego chłopca.

4.Nowe Miasto Folwark, tel.: 608-492-388. Zgłaszane potrzeby: fotelik do karmienia (dziewczynka 8 miesięcy), kostki do zmywarki, kostki i płyn do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyn do mycia podłóg, mop, piłka do gry - ręczna i do nogi (chłopcy w wieku 7 i 9 lat), worki na śmieci.

Uwaga: bardzo prosimy o przekazywanie rzeczy nowych, zapakowanych w oryginalne opakowania. Ubrania, zabawki itp. prosimy by były nowe lub w bardzo dobrym stanie. Zbiórka będzie aktualizowana raz w tygodniu.

 

INFO ZA INFORMATOR MIASTA I GMINY NOWE MIASTO

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe