Rozlicz podatki tam, gdzie mieszkasz

  • 23.02.2022, 10:44 (aktualizacja 18.03.2022, 09:01)
Rozlicz podatki tam, gdzie mieszkasz Grafika zbiory UM Płońsk
Roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca naszego rzeczywistego zamieszkania, a nie zameldowania. Tak mówi ustawa o podatku od osób fizycznych.

To nie tylko wygoda, ale również korzyść dla  miast i mieszkańców. Dzięki temu, że zapłacimy podatek w lokalnym urzędzie  skarbowym, będziemy korzystać z lepszej infrastruktury. To także dobre  rozwiązanie na wypadek ewentualnej kontroli rocznego zeznania podatkowego i potrzeby osobistego stawienia się w urzędzie.

Okażmy nasz lokalny patriotyzm, spowodujmy, by pieniądze z naszych  podatków trafiły do Płońska.

W 2022 r. 38,34 proc. podatku PIT, wraca do gminy, w której mieszkamy. Nie chodzi jednak o zameldowanie, ale o miejsce, w którym rzeczywiście  mieszkamy.

Dlatego w rozliczeniu podatkowym warto wpisać Płońsk, nawet jeśli  formalnie zameldowani jesteśmy w innej miejscowości.

Do budżetu Płońska około 27 mln zł trafia z podatku od osób fizycznych,  czyli PIT. To właśnie dzięki tym pieniądzom w Płońsku powstają drogi,  parkingi czy chodniki. Ilość i jakość inwestycji powstających w mieście  zależy właśnie od udziału w podatku dochodowym. Pieniądze z naszych PIT-ów  są przeznaczone jako wkład własny w przypadku inwestycji z udziałem  dofinansowania zewnętrznego. A tych w Płońsku nie brakuje –rewitalizacja  rynku czy np. modernizacja dworca PKP i wieży ciśnień. Im więcej osób zdecyduje się zapłacić podatek w Płońsku, tym nasze miasto stać będzie na  jeszcze więcej inwestycji.

 

INFO. ZA UM PŁOŃSK

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe