Sensoryczna Biblioteka Zapachów w SP3!

  • 19.02.2022, 16:57 (aktualizacja 01.03.2022, 09:15)
Sensoryczna Biblioteka Zapachów w SP3! Fot. zbiory SP3 Płońsk
W ramach projektu edukacyjnego ,,Zobacz, usłysz, poczuj, zrób – podróż do świata zmysłów" realizowanego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku uczniowie poznają świat osób niepełnosprawnych.

W lutym uczniowie przenieśli się do świata zapachów, poznając funkcje węchu.  Warto przypomnieć, że zapachy odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Wprowadzają w dobry nastrój, przywołują wspomnienia, sprawiają że czujemy się bezpiecznie.
Terapeuci integracji sensorycznej i uczniowie klasy 1c i 2b z wychowawcami przygotowali Sensoryczną Bibliotekę Zapachów. Zgromadzili zapachy, które zwiększają sprawność psychofizyczną, normalizują pracę układu nerwowego i poprawiają koncentrację uwagi. Uczniowie podczas warsztatów musieli wykazać się aktywnością m.in. z zasłoniętymi oczami odgadywali nazwy przypraw, olejków zapachowych czy ziół oraz poznawali różne ciekawostki związane ze zmysłem węchu.
Działania realizowane w ramach projektu ,,Zobacz, usłysz, poczuj, zrób – podróż do świata zmysłów" mają na celu kształtowanie wrażliwości i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, lepsze zrozumienie ich problemów jak również podejmowanie bezinteresownych działań na rzecz osób z dysfunkcjami. 

Ponadto zajęcia uczą jak nawiązywać relacje z niepełnosprawnymi rówieśnikami.
 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. ZBIORY SP3

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe