Wjechał na cmentarz i uszkodził nagrobek!

  • 18.02.2022, 18:33 (aktualizacja 19.03.2022, 17:12)
Wjechał na cmentarz i uszkodził nagrobek! Fot. zbiory KPP Płońsk
Nietypowe i niebezpieczne zdarzenie na płońskim cmentarzu. 72-letni kierowca forda wjechał na teren nekropolii, gdzie uszkodził bramę i furtkę, a także pomniki. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sporządzą też wniosek do organu, który wydał prawo jazdy o skierowanie kierowcy na badania lekarskie.

W piątek,18 lutego po godz. 13.00 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na teren cmentarza parafialnego w Płońsku wjechał osobowy ford, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Pojazd uderzył w jeden z pomników i poważnie go uszkodził. Świadkowie zdarzenia zabrali kierowcy kluczyki i wezwali Policję.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierowcą forda jest 72-letni mieszkaniec gm. Załuski. Mężczyzna wjechał na cmentarz bramą od strony ul. Wolności, przejechał przez jego całą długość i próbując wyjechać bramą w kierunku ul. Kopernika uszkodził zarówno bramę jak i furtkę. Dodatkowo, próbując prawdopodobnie zawrócić uszkodził jeden z pomników. Mężczyzna, który jak się okazało w czasie badania był trzeźwy, nie potrafił wyjaśnić dlaczego wjechał na teren cmentarza. Razem z nim fordem podróżowało dwoje pasażerów. Z kierowcą auta był utrudniony kontakt. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Okazało się, że mężczyzna leczy się na cukrzycę i prawdopodobnie zasłabł.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Skierują również wniosek o ukaranie do sądu oraz wniosek do organu, który wydał prawo jazdy o skierowanie mężczyzny na badania lekarskie.

 

Info. za kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe