Bezpieczne ferie w SP3

  • 06.02.2022, 11:42 (aktualizacja 20.02.2022, 16:18)
 Bezpieczne ferie w SP3 Fot. zbiory SP3 Płońsk
W województwie mazowieckim trwają ferie zimowe. Część uczniów wyjechała, aby poddać się zimowemu szaleństwu lub pozostała w domu pod opieką bliskich. Spora grupa dzieci postanowiła skorzystać z bogatej oferty programowej, przygotowanej przez szkoły.

Zimowisko zorganizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku  odbyło się w dniach 31.01.-04.02.2022r. Uczestnicy byli podzieleni na  grupy, a zajęcia odbywały się od g.9.00 do 16.00. Dzieci miały zapewnione 2 posiłki: dwudaniowy obiad i podwieczorek. Zajęcia odbywały się zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z obecną sytuacją epidemiologiczną.

Już pierwszego dnia „Ferii w mieście” dzieci w SP3 odwiedził Burmistrz Miasta  Płońska - Andrzej Pietrasik życząc wszystkim dobrej i bezpiecznej zabawy. O licznych atrakcjach zapewniła dzieci -  dyrektor placówki - Teodozja Gorlewska. 

W trakcie zimowiska uczestnicy doskonalili technikę pływania oraz relaksowali się w wodzie podczas wizyt w miejskiej pływalni.  Swoje umiejętności prezentowali także podczas różnego rodzaju gier i zabaw w sali gimnastycznej, zawodach sportowych i meczach.

Nieodłącznym elementem wspólnej przygody w „Trójce” były wizyty na lodowisku. Okazało się, że  jazda na łyżwach przynosi wiele radości. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Już drugiego dnia dzieci uczestniczyły
w nietypowej lekcji historii na terenie Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku. Historię organizacji przybliżył jej założyciel - inspektor Stanisław Świerczewski. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Płońska  i  dyrektor SP3. Nie zabrakło integracji przy ognisku.

Do krainy, w której najważniejsze jest podążanie za własnymi marzeniami uczestnicy przenieśli się podczas projekcji filmu „Sing 2”. Chwile spędzone w płońskim kinie zainspirowały dzieci do prezentowania swoich talentów tanecznych i wokalnych podczas kolejnych dni wspólnie spędzonych w szkole.

Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych, układaniu puzzli, karaoke, zumbie,  zabawach z chustą animacyjną oraz zajęciach komputerowych. 

Nie zabrakło zajęć integracyjnych z elementami profilaktyki.  Organizacja warsztatów była możliwa dzięki współpracy z Punktem Profilaktyki Uzależnień i  Pomocy Rodzinie w  Płońsku.

Ostatniego dnia uczestnicy w barwnych strojach przybyli na bal. Wspólna zabawa przy muzyce zakończyła zimowisko. Każdy z uczestników otrzymał  niespodziankę - pamiątkową fotografię.

Ferie w mieście mogą być ciekawe!

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe