Jakich zmian oczekują nasi Czytelnicy w Nowym 2022 Roku? - sonda Extra Płońsk

  • 11.01.2022, 10:43 (aktualizacja 10.02.2022, 09:48)
Jakich zmian oczekują nasi Czytelnicy w Nowym 2022 Roku? - sonda Extra… Fot. zdjęcie ilustracyjne
Nowy Rok dla wielu z nas wiąże się z pewnymi planami, postanowieniami, jest czasem początku. Planujemy zmiany, które mają polepszyć byt i dodać wartości życiu. Ponadto rozpatrujemy marzenia, które dodają światełka w tunelu i dążymy do ich urzeczywistnienia. A jakich zmian oczekują nasi Czytelnicy w Nowym 2022 Roku? Zapraszamy do naszej sondy.

Andrzej Pietrasik (Burmistrz Płońska) – Pewnie jak każdy z nas mam nadzieję, że w 2022 roku świat i Polska poradzą sobie z pandemią koronawirusa. I jak najszybciej wrócimy do tak dobrze znanej nam normalności. Życzyłbym wszystkim, aby skutki ekonomiczne spowodowane wzrostem cen energii i inflacją okazały się łagodniejsze od tych zapowiadanych. Liczę też na to, że będziemy dla siebie bardziej wyrozumiali i życzliwi. Jako burmistrz chciałbym, żeby miasto rozwijało się w tak dużym tempie, jak do tej pory. Przed nami kolejne strategiczne inwestycje: rewitalizacja rynku, przebudowa Grunwaldzkiej, Pułtuskiej, Przejazd, Zduńskiej i Warszawskiej, budowa nowoczesnego stadionu miejskiego, modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1, dostosowanie dworca PKP do potrzeb muzeum ziemi płońskiej oraz zaadaptowanie wieży ciśnień do funkcji planetarium i obserwatorium astronomicznego. Życzyłbym Państwu i sobie, aby mieszkańcy Płońska angażowali się w sprawy miasta zgodnie z zasadą społeczeństwa obywatelskiego. Wszystkim płońszczanom życzę zdrowia i pogody ducha!

 

Beata Pierścińska (Wójt Gminy Naruszewo) –Zacznę od rzeczy najistotniejszej – zdrowia, które zarówno  dla mnie, jak i większości  ludzi, jest dobrem najwyższym. Ciesząc się zdrowiem możemy realizować postawione sobie cele, zarówno osobiste jak i zawodowe. Dlatego też chciałabym, aby Nowy 2022 Rok, był ostatnim rokiem, w którym będziemy zmagać się z pandemią Covid – 19. Życzyłabym zarówno sobie, jaki i wszystkim, abyśmy wrócili do normalności, abyśmy mogli bez żadnych obaw pracować,  spotykać się, wzmacniać więzi społeczne. Żeby dzieci bez przeszkód mogły  w pełni korzystać z oferty edukacyjnej szkół.   Czy tak się stanie, w dużej mierze zależy od nas samych, od naszego zachowania i naszej odpowiedzialności.

Od roku  2022  oczekuję, aby był bardziej przewidywalny  niż jego  poprzednik. Jako matka i gospodyni domowa, nie chciałabym być zaskakiwana kolejnymi podwyżkami cen, przekładającymi się na wzrost   kosztów życia. Jako Wójt Gminy oczekuję, że rok 2022 będzie  rokiem stabilnym finansowo, który przyniesie dochody wystarczające zarówno na bieżące funkcjonowanie samorządu, jak i na realizację wszystkich zaplanowanych inwestycji.  I jeszcze jedno marzenie. Chciałabym, aby  w 2022 roku ustały wszelkie spory i waśnie. Abyśmy mieli do siebie szacunek, niezależnie od poglądów politycznych, wyznania czy światopoglądu.

 

Dariusz Żelasko (Przewodniczący Rady Powiatu) – Na Nowy Rok życzę Państwu zdrowia. Niech sprawdzą się zapowiedzi części lekarzy i naukowców, że po omikronie epidemia zacznie słabnąć, a liczba zachorowań będzie trwale zmniejszać się. Jednak kolejny szczyt choroby  wciąż przed nami. Apeluję o szczepienie i zachowanie wymogów sanitarnych. Mam nadzieję, że nie dojdzie do wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Grozi destabilizacją naszej części Europy. Życzę, aby 2022r. był rokiem pokoju. Dla samorządów lokalnych ważne jest szybkie uruchomienie środków Krajowego Planu Odbudowy. Potrzebujemy ich wszyscy, szczególnie w obliczu problemów społecznych i gospodarczych. Wyzwaniem jest plan inwestycyjny powiatu na ten rok przy wsparciu środków zewnętrznych m.in.: przebudowa wielu dróg powiatowych, przygotowania do realizacji kilku następnych, kontynuacja budowy hali sportowej w ZS nr 1 w Płońsku, adaptacja starej Komendy PSP na potrzeby społeczne i termomodernizacja budynku E w szpitalu (oddziały reumatologii i rehabilitacji). Dodatkowe środki dadzą dodatkowe możliwości. Wszystkim samorządowcom z terenu powiatu płońskiego życzę dalszej dobrej współpracy i satysfakcji z pracy. Dziękuję za Wasz wysiłek i wkład w rozwój samorządowej wspólnoty ziemi płońskiej.

 

Andrzej Stolpa (Sekretarz Urzędu Gminy Płońsk) –Każdy z nas ma zawsze jakieś oczekiwania związane z nadejściem Nowego Roku. Na nasze oczekiwania, nadzieje, czy marzenia duży wpływ ma to co wydarzyło się w „Starym”. Mamy nadzieję, że to co było złe w poprzednim, zostanie zastąpione czymś dobrym w następnym.  Mnie w poprzednim roku, a myślę, że nie jestem w tym odosobniony, najbardziej doskwierała pandemia i ograniczenia z nią związane. Chciałbym, aby nareszcie się skończyła. Marzę o tym, żeby można się było wreszcie swobodnie poruszać po świecie, pójść bez obaw na koncert, do kina, teatru czy galerii handlowej. Brakuje mi także spotkań w szerszym gronie znajomych. Wydaje się, że to tylko tyle, ale teraz to aż tyle. W Nowym Roku, życzę sobie i wszystkim Państwu przede wszystkim zdrowia i tego, żebyśmy się w końcu mogli poczuć swobodnie.

 

Marzena Kunicka (dyrektor MCK w Płońsku) – Jako dyrektor dużej jednostki i instytucji publicznej oczekiwałabym konkretniej i jaśniej sprecyzowanych przepisów, związanych z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju. A tak zwyczajnie, po ludzku, życzyłabym nam wszystkim dużo więcej spokoju na każdej płaszczyźnie, wzajemnego szacunku, zrozumienia i akceptacji tego, że jesteśmy różni i to jest dobre. Myślę o tym, ponieważ dajemy przykład młodemu pokoleniu, które wcześniej, czy później nas zastąpi. Moim zdaniem każdą zmianę na lepsze trzeba zacząć od siebie. Spokojnego, dobrego roku…

 

Ewa Sokólska (Radna Rady Miasta Płońsk) – Zrywając ostatnią kartkę z kalendarza, wydaje się nam, że Nowy Rok zaczniemy od zera z białą kartą, którą chcemy szybko zapisać i zanim strzeliły korki od szampana, my już nakreślaliśmy na niej szereg postanowień, prowadzących do zmian na lepsze. Na mojej zapisałam dwa -pierwszego nie zdradzę, bo wymaga kosztów, wysiłku i wyjścia ze strefy komfortu i jeśli nie uda się go zrealizować, to trudno będzie przyznać się publicznie do porażki. Drugie dotyczy „obżarstwa” internetowym informacyjnym fastfoodem, które planuję ograniczyć do koniecznego minimum, nie czytając tzw. śmieci i śmieciowych komentarzy, dzięki czemu zyskam w ciągu roku wiele godzin życia w prawdziwej rozdzielczości. W Nowym Roku oczekuję także pozytywnych zmian, które dotyczą naszego życia w sferze społeczno-gospodarczej i politycznej. Chciałabym, aby zmienił się negatywny stosunek części obywateli do szczepionek, bo tylko one gwarantują nam ,aby Covid–19 nie zbierał nadal tak śmiertelnego żniwa, a uczniowie nie spędzili dzieciństwa i młodości przed ekranami komputerów. Mam też nadzieję, że bezpieczeństwo ekonomiczne i energetyczne Polaków nie będzie zagrożone, wyhamuje niszcząca stosunki społeczne polaryzacja, a wobec niepokojącej sytuacji na polsko – białoruskiej granicy, będziemy solidarni i zjednoczeni. Jako radna oczekuję, aby w perspektywie finansowej naszego miasta znalazł się Budżet Obywatelski, aktywizujący mieszkańców w procesach decyzyjnych, dotyczących wydatków publicznych. Czytelnikom Extra Płońsk życzę siły, zdrowia i szczęścia, bo od tego zależy jaki ten rok będzie.

 

Renata Grabowska (kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku) – Ponieważ jestem zdecydowaną zwolenniczką pozytywnego myślenia, toteż i moje oczekiwania zmian w 2022 r. są wyrazem marzeń, przede wszystkich tych związanych z zakończeniem pandemii Covid, z pozbyciem się lęku o zdrowie najbliższych osób, przyjaciół i znajomych. Chciałabym także, aby ludzie okazywali sobie nawzajem więcej życzliwości, aby uważność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka dominowała wśród nas wszystkich oraz żebyśmy potrafili zatrzymać się w codziennym pędzie, by móc zastanowić się, co jest tak naprawdę w życiu ważne.

 

Danuta Bronowska (główny specjalista MODR o/Poświętne) - Trudne do przewidzenia zawirowania trwającej pandemii sprawiły, że musieliśmy z mężem powściągnąć zamiłowanie do dalekich podróży. Zaspokojenie ciekawości urokami naszego kraju, też nie jest łatwe. Trzeba mierzyć zamiary na siły, a nie odwrotnie. Jako niestrudzona uczestniczka różnego rodzaju koncertów i wydarzeń muzycznych, od dwóch lat mam wyraźny deficyt tego rodzaju imprez. Jak za dawnych lat, marzy mi się udział w paradzie nowoorleańskiej, na festiwalu jazzowym Złota Tarka, a potem popłynięcie stateczkiem pasażerskim, w towarzystwie muzyków jazzowych po Jezioraku. Chciałabym zatopić się w dźwiękach muzyki poważnej, podczas organizowanego co roku przez Elżbietę Penderecką Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Bardzo poważnie traktuję wskazania kalendarza chińskiego, według którego właśnie wchodzimy w Rok Tygrysa. Dlatego zrobię wszystko żeby sprostać  oczekiwaniom dla tego znaku, zachowując entuzjazm i ciekawość życia.

 

WYPOWIEDZI  ZEBRAŁA  KATARZYNA  RÓLKA

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe