Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej

  • 15.12.2021, 17:03 (aktualizacja 22.12.2021, 13:10)
 Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej Fot. UM Płońsk
Burmistrz Andrzej Pietrasik i prezes firmy "Wapnopol" Adam Nowakowski podpisali 15 grudnia umowę na realizację inwestycji pn. "Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej w Płońsku. Wartość inwestycji wynosi 3 144 980,62 zł.

Inwestycja przewiduje gruntowną przebudowę ul. Grunwaldzkiej na odcinku od  rynku do nowo powstałego ronda u zbiegu ulic Wolności, Grunwaldzkiej i  obwodnicy centrum miasta. Oprócz jezdni przebudowane zostaną również  chodniki. Powstaną też 53 miejsca parkingowe – 4 dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji  zamontowanych zostanie 8 słupów oświetleniowych. 11słupów o niższych parametrach oświetlania zostanie zdemontowanych. Nie zapominamy o zieleni. Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej pojawią się nowe  nasadzenia.

Projekt nie przewiduje kosztów związanych z przebudową kanalizacji  deszczowej (kanalizacja ze studzienkami ściekowymi), ponieważ będzie ona realizowana w ramach odrębnego zadania.

Termin zakończenia inwestycji - 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

 

INFO ZA UM PŁOŃSK

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe