Wyjątkowy weekend i jubileusz płońskiej Szlachetnej Paczki!

  • 14.12.2021, 10:08 (aktualizacja 12.01.2022, 19:38)
Wyjątkowy weekend i jubileusz płońskiej Szlachetnej Paczki! Fot. zbiory Szlachetnej Paczki Płońsk
W sobotę i niedzielę (11-12 grudnia 2021) odbył się XXI finał Szlachetnej Paczki. Była to wyjątkowa edycja, gdyż dokładnie 10 lat temu po raz pierwszy został utworzony płoński rejon Szlachetnej Paczki.

W związku z jubileuszem w sobotę wszyscy zatrzymali się na chwilę, aby uczcić tą wyjątkową okazję i powiedzieć sobie „ Dziękuję”. W pracę z rodzinami zaangażowało się 22 wolontariuszy. To oni przez ostatnie miesiące bardzo ciężko pracowali, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin. Podczas tegorocznej edycji do programu zostały włączone 46 rodzin z Płońska i okolic. Wszystkie zakwalifikowane rodziny znalazły darczyńcę.

Podczas swojego przemówienia lider zespołu - Ewelina Królak mówiła : - „ Niejednokrotnie podczas spotkań z rodzinami doświadczyliście chwil trudnych, pełnych wzruszeń takich które wymagały od was różnych poświęceń. Wiele rodzin do których trafiamy  to ludzie po traumatycznych przejściach, ciężkich chorobach, osoby starsze i samotne. Nie sposób opisać wszystkiego co robicie jak wiele Serca wkładacie w każde wasze działanie, jak bardzo jesteście zaangażowani, w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Ten rok był dla wielu rodzin wyjątkowo trudny. Dlatego tym bardziej warto docenić działania Wolontariuszy,  którzy są zawsze i pomimo wszystko. Podczas uroczystości Starosta Powiatu Płońskiego - Elżbieta Wiśniewska i Burmistrz Miasta Płońsk -  Andrzej Pietrasik skierowali do wolontariuszy słowa uznania  oraz wręczyli im drobne upominki. Mimo nieobecności słowa uznania przekazał także Wójt Gminy Płońsk - Aleksander Jarosławski oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - Marzena Kunicka, która dodatkowo przekazała Wolontariuszom bilety do kina.  Głos zabrał także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jarosław Chyliński.  To właśnie dzięki uprzejmości  dyrektora placówki, magazyn Szlachetnej Paczki mieścił się w tejże szkole. Wśród zaproszonych gości była także dyrektor Przedszkola nr 4 Barbara Kostrzewa, gdyż to właśnie w przedszkolu odbywały się spotkania wolontariuszy.

Z płońskim rejonem Szlachetnej Paczki po raz kolejny współpracowali: Sławomir Jarosławski, strażacy z PSP Płońsk, OSP Strachowo, OSP Siedlin, OSP Dzierzążnia, OSP Sosenkowo i OSP Krępica.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu sala bankietowo-weselna „Wiktoria” przygotowała pyszny tort. W przebieg finału zaangażowali się także uczniowie  Zespołu Szkół nr 1 z klasy gastronomicznej, którzy przygotowali rozgrzewającą zupę i ciasteczka oraz uczniowie klasy wojskowej. .

Nie zabrakło występów i tańców w wykonaniu gminnego zespołu ludowego „SWADA”, kolęd  w wykonaniu podopiecznych Klubu Senior+ oraz uczniów „Dwójki” pod kierunkiem Izy Ciosek.

- „Jeszcze raz, bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w działania Szlachetnej Paczki. To wiele dla nas znaczy, przyjemnie jest mieć świadomość, że wokół jest tyle dobrych ludzi. Serdecznie dziękuję byłym i obecnym Wolontariuszom, gdyby nie Wy nie moglibyśmy świętować tak pięknego jubileuszu”- podsumowała Ewelina Królak.

Tegoroczni wolontariusze płońskiej Szlachetnej Paczki to: Jacek Brzeziński, Joanna Goszczyńska, Agnieszka Graczyk, Ewelina Królak, Barbara Lewandowska, Norbert Orlikowski, Martyna Ostrowska, Agnieszka Pyrzyńska, Helena Sobczyńska, Katarzyna Szcześniak, Beata Szulborska, Kinga Wiśniewska, Iwona Zawadzka, Rafał Kwiatkowski, Tomasz Krysiak, Anna Caban, Paulina Szafrańska, Wojciech Szafrański, Marta Kretkiewicz, Joanna Kalinowska, Bartosz Jakubowski, Gabriela Brzezińska.

To był prawdziwy weekend cudów.

 

KATARZYNA RÓLKA

Fot. zbiory Szlachetnej Paczki Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe