MiniKiermasz świąteczny w płońskim Starostwie

  • 10.12.2021, 18:26 (aktualizacja 12.01.2022, 19:35)
MiniKiermasz świąteczny  w płońskim Starostwie Fot. Katarzyna Rólka
W czwartek, 9 grudnia w płońskim Starostwie na Płockiej odbył się MiniKiermasz świąteczny. Swoje prace wystawili na nim podopieczni Stowarzyszenia ,,Spadochron” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”.

 MiniKiermasz w płońskim Starostwie odbył się na pierwszym piętrze budynku i trwał w godzinach 9.00-16.00. Była to  nie tylko okazja do obkupienia się w bożonarodzeniowe ozdoby, ale także wsparcia organizującym go stowarzyszeniom.

Odwiedzili go także: Starosta – Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta – Krzysztof Wrzesiński, dyrektor PCPR – Agnieszka Piekarz oraz Katarzyna Ornarowicz.

- ,,Święta coraz bliżej, a ja cieszę się, że zorganizowaliśmy MiniKiermasz Świąteczny w Starostwie. Jako urząd jesteśmy otwarci na organizacje pozarządowe i ich potrzeby. Nasza rola nie ogranicza się jedynie do przekazywania dotacji w konkursach ofert, ale również organizujemy szkolenia, udostępniamy przestrzeń urzędu na inicjatywy organizacji społecznych czy kół gospodyń wiejskich. Prace na kiermasz przygotowane zostały przez podopiecznych Stowarzyszenia ,,Spadochron” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych ,,Bądźmy Razem" w Płońsku. Patrząc na piękne choinki, stroiki, skrzaty czy inne piękne dekoracje można było poczuć magię świąt i znaleźć prezent dla bliskich osób” - informuje Starosta Elżbieta Wiśniewska.

O wypowiedź poprosiliśmy także Ewę Szymańską - prezes Stowarzyszenia Niepełnosprawnych ,,Bądźmy Razem” w Płońsku - ,,Prace wykonywane są przez podopiecznych  naszego Stowarzyszenia, oczywiście z pomocą zdolnych pracowników Stowarzyszenia, podczas codzienny zajęć świetlicowych, nie tylko okazjonalnie, ale przez cały rok. Gama wykonywanych dzieł jest bardzo różnorodna: począwszy od przedmiotów zdobionych techniką decoupage, wiklinę papierową, po stroiki świąteczne, bombki, choinki oraz kolorowe skrzaty. Od wielu lat bierzemy udział w różnych kiermaszach, jarmarkach, targach, festynach, a w Starostwie Powiatowym w Płońsku jesteśmy po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni” – podsumowała nasza rozmówczyni.

 

KATARZYNA  RÓLKA

__1

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe