Płońsk chce wybudować mieszkania na wynajem

  • 01.12.2021, 18:13 (aktualizacja 13.12.2021, 11:56)
Płońsk chce wybudować mieszkania na wynajem Fot. zbiory UM Płońsk
Urząd Miejski dysponuje działką, dokumentacją techniczną bloku i pozwoleniem na budowę. Płońsk, razem z innymi miastami z Północnego Mazowsza, współpracuje w tym zakresie z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Jedną z pilnych potrzeb wielu płońszczan są mieszkania na wynajem. Z tego powodu Miasto Płońsk oraz kilka innych gmin z Północnego Mazowsza (Ciechanów, Pułtusk, Sierpc i Glinojeck) zawarły umowę z Krajowym Zasobem Nieruchomości. To pierwszy krok do powołania spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) Północne Mazowsze. Zadaniem SIM wspólnie z KZN będzie budowa lokali na wynajem. Będą one przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale są w stanie utrzymać mieszkanie i regulować na bieżąco swoje zobowiązania.

W ostatni piątek, 26 listopada, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami UM Ewa Grzeszczak wzięli udział w spotkaniu w siedzibie KZN w Warszawie. Rozmowy dotyczyły zwiększenia planowanych do wybudowania mieszkań przez poszczególne gminy.

Płońsk ma już wytypowaną nieruchomość przy ul. Padlewskiego, dokumentację techniczną i prawomocne pozwolenie na budowę bloku, w którym znajdzie się 40 lokali mieszkalnych.

W listopadzie tego roku Płońsk otrzymał dotację w wysokości 3 milionów złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego przeznaczoną na udziały w nowopowstającej spółce.

 

INFO ZA UM PŁOŃSK

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe