Zdarzenie drogowe z udziałem łosia. Kierowca renault po zderzeniu trafił do szpitala!

  • 15.11.2021, 20:44 (aktualizacja 26.11.2021, 12:00)
Zdarzenie drogowe z udziałem łosia. Kierowca renault po zderzeniu trafił… Fot. zdjęcie ilustracyjne
W niedzielę, 14 listopada po południu, kilka minut przed godz. 18:00 na krajowej 62-ce w okolicy miejscowości Zarębin gm. Czerwińsk nad Wisłą, osobowe renault zderzyło się z łosiem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto, którym kierował 32-latek (mieszkaniec pobliskiej miejscowości) jechało w kierunku Czerwińska. W pewnym momencie przed pojazd wybiegł łoś. Po zderzeniu ze zwierzęciem renault zjechało z drogi, zatrzymując się dopiero na przydrożnym polu. Łoś nie przeżył zderzenia z samochodem, natomiast 32-latek z obrażeniami głowy został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

 

Płońscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, łąk i pól, gdzie na drogę mogą wychodzić dzikie zwierzęta. W tych miejscach warto zdjąć choć trochę nogę z gazu i być bardziej ostrożnym. Administratorzy dróg, co prawda ustawiają znaki ostrzegające o zwierzynie w miejscach, gdzie jej ruch jest intensywny, jednak pamiętajmy, że zwierzęta same wybierają drogi, którymi się poruszają.

 

Kierowco pamiętaj:

  • Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu - to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą.
  • Zwracaj baczną uwagę na pobocza - mogą znajdować się tam zwierzęta gotowe, by przejść przez drogę.
  • Zwierzę oślepione przez światła reflektorów rzadko ucieka, zaś w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu.
  • Widzisz zwierzę na drodze - użyj klaksonu. Jeśli zobaczysz przebiegającą przez drogę sarnę, jelenia czy wilka bądź czujny i jedź ostrożnie, te zwierzęta żyją w stadach- za nim mogą podążać kolejne.
  • Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zwiększa dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.
  • Jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranna może być niebezpieczne. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce wypadku i zawiadomić o nim Policję.

INFO ZA KPP PŁOŃSK

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe