V Festiwal Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona rozpoczęty

  • 24.10.2021, 08:58 (aktualizacja 30.10.2021, 11:49)
 V Festiwal Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona rozpoczęty Fot. Katarzyna Rólka Koncert zespołu Sentido
W sobotę, 23 października rozpoczął się w Płońsku czterodniowy V Festiwal Kultury Żydowskiej. Gazeta Extra Płońsk objęła patronatem medialnym to wydarzenie kulturalne.

Sobota była dniem rozpoczęcia festiwalu.  Już o godź. 11.00 odbył się w płońskim MCK-u otwarty wykład dla słuchaczy Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nt. ,,Zakłada społeczności żydowskiej w Płońsku: listy z transportów śmierci”, który wygłosił prof. Jacek Leociak, historyk literatury, profesor nauk humanistycznych.

Oficjalne otwarcie odbyło się o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Zebraną publiczność powitała dyrektor Marzena Kunicka oraz burmistrz Płońska – Andrzej Pietrasik. Następnie odbył się koncert w wykonaniu zespołu ,,Sentido”  w składzie: Kaja Mianowana – wokal, Adeb Chamoun, Mateusz Szemraj, Piotr Kopietz.  Artyści zebrali liczne brawa i nie obyło się bez bisów.

Na niedzielę, 24 października przewidziano dwa pokazy filmowe: ,,Warszawa: Miasto podzielone” oraz ,,Koniec miłości”.

 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA  RÓLKA

Więcej w najbliższym nr Extra Płońsk

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe