Uroczyste otwarcie boiska do siatkówki przy Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Jońcu!

  • 11.10.2021, 14:20 (aktualizacja 18.10.2021, 19:43)
Uroczyste otwarcie boiska do siatkówki przy Specjalnym Ośrodku Szkolno… Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Dnia 7 października 2021 roku nie mogło zabraknąć podziękowania darczyńcom, przetestowania boiska i pierwszego siatkarskiego treningu, występów artystycznych uczniów SOSW w Jońcu oraz okolicznościowego tortu.

Powiat Płoński reprezentowali: Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Płoński, Robert Adamski - Członek Zarządu Powiatu, Dariusz Żelasko - Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty - Paweł Dychto.

Zadanie „Budowa boiska do siatkówki przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu” o wartości ponad 180 550, 46 złotych obejmuje:

- środki własne Powiatu Płońskiego w kwocie 123 970 ,46 zł

(Kwota obejmuje roboty i nadzór inwestorski nad robotami)

- Środki Fundacji FORMIKA Dzieciom – 56 580,00 zł.

(Płatność wykonana przez Fundację na rzecz wykonawcy nawierzchni boiska)

 

W ramach realizacji były następujące zadania:

- Opracowanie dokumentacji projektowej

- Roboty rozbiórkowe istniejącego boiska z nawierzchni bitumicznej,

- Wykonanie drenażu wraz ze studnią chłonną pod boisko,

- Wykonanie podbudowy pod boisko do siatkówki,

- Zagospodarowanie terenu poprzez ułożenie chodnika wokół boiska, nawiezienie ziemi, oraz posianie trawy,

- Wyposażenie boiska w słupki do siatkówki oraz siatkę

- Rozebranie istniejącego ogrodzenia,

- Wykonanie nowego ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych na podmurówce betonowej, wraz z nową bramą wjazdową

- Montaż piłkochwytu od strony zachodniej wykonanego boiska.

 

Nawierzchnia poliuretanowa boiska do siatkówki o powierzchni 200 m2 oraz malowanie linii, została sfinansowana przez Fundacje FORMIKA DZIECIOM, a wykonana przez firmę EUROGOMA.

- ,,Poprawa infrastruktury sportowej w naszych szkołach powiatowych to priorytet dla Zarządu Powiatu Płońskiego. Od słów i deklaracji do czynów - i jesteśmy konsekwentni i skuteczni w tych działaniach. To kolejny krok po remoncie sali w I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka", sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku, a następnie rozpoczęta budowa pełnowymiarowej hali przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Wsparcie Powiatu Płońskiego to nie tylko finanse w kwocie ponad 120 tysięcy na tę inwestycję, ale praca merytoryczna i zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli za co bardzo dziękuję. Składam podziękowania Pracownikom Starostwa, przede wszystkim Referatu Rozwoju Gospodarczego - Pani Kierownik Katarzynie Koper oraz Panu Robertowi Jaworskiemu za ich pracę. Dziękuję Dyrekcji Ośrodka w Jońcu Pani Iwonie Leszczyńskiej oraz wszystkim pracownikom za entuzjazm i determinację, Radnym powiatowym, Samorządowi Gminy Joniec oraz oczywiście Fundacji Formika Dzieciom za zaangażowanie na rzecz naszej społeczności lokalnej" - mówiła Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

Starosta Elżbieta Wiśniewska wraz z Wicestarostą Krzysztofem Wrzesińskim oraz Panem Robertem Adamskim i Przewodniczącym Rady Powiatu Darkiem Żelasko wręczyła pamiątkowe tabliczki i powiatowe słodkie upominki:

- Pani Annie Stankiewcz -Prezes Fundacji Formika Dzieciom za wsparcie,

- Wójtowi Gminy Joniec Panu Markowi Czerniakowskiemu,

-Przewodniczącemu Rady Gminy Joniec Panu Grzegorzowi Nowińskiemu

 

- Zaangażowanym przedsiębiorcom

Panu Leszowi Kaczyńskiemu - KABA Brukarstwo z Nasielska

Panu Mariuszowi Wiśniewskiemu z Firmy BRUK z Sochocina

Pan Adamowi Kowalskiemu z Firmy HYDRO-TECH z Raciąża

 

Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów Ośrodka, trening siatkarski dla uczniów Ośrodka poprowadził Pan Igor Piotrowski oraz grupa dziewcząt z Zespołu Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.

 - ,,Dzień 8 października 2021r. na długo zapisze się w historii Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu. To właśnie dzisiaj , po wielu latach oczekiwań następuje inauguracja otwarcia nowego boiska - „Boiska marzeń”. Marzyliśmy , aby wychowankowie naszej placówki mieli jak najlepsze warunki do nauki, wypoczynku i rozwijania własnych zainteresowań.

Dzięki działaniom zainicjowanym przez naszą placówkę wspólnie z Fundacją „Formika Dzieciom”, przy wielkim wsparciu i zaangażowaniu merytorycznym i finansowym Powiatu Płońskiego właśnie spełniło się jedno z tych marzeń. W działaniach tych wsparło nas wielu wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie wsparli nas finansowo i rzeczowo. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że jest to nasz wspólny wielki sukces, który udało się nam osiągnąć dzięki bardzo dobrej współpracy z instytucjami, firmami i osobami prywatnymi. Jest to też efekt ogromnego zaangażowania wszystkich pracowników naszego Ośrodka a nierzadko i ich rodzin.

Boisko to nie tylko infrastruktura, to miejsce na którym nasi wychowankowie rozwijają sprawność fizyczną, przeżywają prawdziwe emocje, uczą się zwyciężać i przegrywać. Mam nadzieję, że dla wszystkich zainteresowanych – dla uczniów, nauczycieli i rodziców, boisko to będzie nie tylko miejscem zabawy i radości, ale również dowodem na to, że warto się starać, szukać możliwości i wierzyć, że razem można osiągnąć więcej. " - powiedziała podczas otwarcia Pani Iwona Leszczyńska dyrektor Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jońcu.

 

INFO  ZA STAROSTWO POWIATOWE

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe