Obwodnica zachodnia św. Jana Pawła II uroczyście otwarta

  • 05.10.2021, 14:55 (aktualizacja 26.11.2021, 17:47)
Obwodnica zachodnia św. Jana Pawła II uroczyście otwarta Fot. Katarzyna Rólka
Najważniejsza inwestycja związana z infrastrukturą drogową w historii Płońska oficjalnie zakończona. W poniedziałek, 4 października 2021 roku doszło do symbolicznego przecięcia wstęgi na obwodnicy zachodniej miasta. Zakończony został projekt „Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenia zanieczyszczeń powietrza i rozwoju mobilności miejskiej”.

Płońszczanie obecni na uroczystym otwarciu nie mieli wątpliwości, że to inwestycja bardzo potrzebna dla Płońska. Podczas uroczystości mowy okolicznościowe  wygłosili zarówno samorządowcy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, jak i przedstawiciele firm wykonujących prace.

- ,,Szanowni Państwo, to historyczny moment w dziejach Płońska. Zakończyliśmy prace związane z realizacją największej i najdroższej inwestycji w mieście. „Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej” to projekt składający się z wielu zadań – budowy obwodnicy centrum miasta, obwodnicy zachodniej, sieci dróg rowerowych o łącznej długości 10 km, parkingów „parkuj i jedź”, zakupu dwóch autobusów miejskich i inteligentnego systemu do ich obsługi. Ich łączna wartość przekracza 65 mln zł, w tym dofinansowanie z UE ponad 50 mln i ponad 5 mln zł z budżetu państwa. Inwestycję zrealizowało wyłonione w przetargu konsorcjum firm Zarząd Dróg i Mostów i – przedsiębiorstwo „Wapnopol”. Jestem przekonany, że inwestycja ta przyczyni się do poprawy komunikacji w naszym mieście, ograniczenia zanieczyszczeń powietrza poprzez ograniczenie ruchu w centrum Płońska oraz ożywi gospodarczo zachodnią część miasta. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swój wysiłek w realizację tego zadania – Samorządowi Województwa Mazowieckiego, rządowi RP, naszym partnerom – Powiatowi Płońskiemu i Gminie Płońsk, wykonawcom, pracownikom Urzędu Miejskiego odpowiedzialnym za projekt, płońszczanom za wyrozumiałość w trakcie utrudnień spowodowanych budową i wszystkim tym, którzy wspierali nas w trakcie tej inwestycji” mówił w swoim wystąpieniu m.in. burmistrz Andrzej Pietrasik.

Udanej inwestycji pogratulował miejskiemu samorządowi Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. - ,,To w wymiarze regionalnym jedna z największych inwestycji zakończonych powodzeniem i zrealizowanych ze środków europejskich. To jest miara sukcesu miasta Płońska. To miasto potrafi korzystać z szans, które dało członkostwo w Unii Europejskiej. Ta inwestycja jest świadectwem i wynikiem przezorności i wyobraźni władz miasta, gdyż projekty powstawały tak naprawdę na 10 lat przed możliwością realizacji tej inwestycji” –można było usłyszeć.

Starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska w swojej przemowie powiedziała  m.in. -,, Powiat w ramach zadania, dzięki któremu dziś się spotykamy, zrealizował prawie 2,5 km ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Kopernika, Młodzieżowej aż do Arcelina. Niemniej się cieszę, że współpraca Miasta i Powiatu przy tym zadaniu przebiegała tak dynamicznie, harmonijnie i w zasadzie bezproblemowo”.

Na tak doniosłej uroczystości nie zabrakło Biskupa Płockiego Piotra Libery, który uczestniczył w przecięciu wstęgi oraz poświęceniu obwodnicy. Wśród specjalnych  gości tego dnia byli także: Mieczysław Nowicki- kolarz szosowy, dwukrotny mistrz olimpijski oraz Robert Korzeniowski – chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, który przemaszerował z grupą uczniów do hali sportowej.

To ważny i historyczny dzień dla Płońska.

 

KATARZNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe