Festyn rodzinny w Jońcu

  • 16.08.2021, 18:45 (aktualizacja 31.08.2021, 18:46)
Festyn rodzinny w Jońcu Fot. zbiory UG Joniec
15 sierpnia przy scenie plenerowej w Jońcu odbyły się uroczystości religijno – patriotyczne zorganizowane przez parafię pw. Św. Ludwika oraz Urząd Gminy w Jońcu z okazji dożynek i rocznicy bitwy nad Wkrą.

To właśnie w Jońcu101 lat temu pierwszy batalion drugiego Syberyjskiego pułku piechoty, na czele z majorem Aleksandrem Kierskim sforsował Wkrę przerywając front Bolszewików i to właśnie jemu została poświęcona tablica pamiątkowa na kapliczce przy rzece. Poświęcony został również sztandar Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu. Po oficjalnych uroczystościach odbył się festyn rodzinny na którym można było skosztować smalcu, grochówki czy domowych ciast, obejrzeć zabytkowe motocykle, pogłaskać alpaki lub wykręcić sobie koktajl. Dzieci świetnie bawiły się podczas animacji, a dorośli przy muzyce tanecznej. Podczas festynu uzbierano 5800 zł na leczenie Jagódki Jaskólskiej.

 

Info. i fot. za UG Joniec

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe